Урочисте відкриття пам’ятного знаку славному роду Ковалевських у селі Ярошівка.

Ярошівка — село котре має понад трьохсотлітню історію, розташоване за менше, як сорок кілометрів від Харковка. Саме тут від кінця 19 століття мешкав славний рід Ковалевських. Рід стає відомим від часів походів Війська Запорізького. Брат Семена Ковалевського Іван був осавулом у козаків запорожців. Син Семена Василь був Харківським полковим обозним. Праправнук Василя — Євграф Ковалевський — вчений, інженер, високопосадовець в Російській імперії, а відомий мандрівник і дослідник з роду Ковалевських Єгор Петрович відкривав поклади золота в експедиціях в Європі та Азії і не тільки. Багато інших знакових людей походять з цього роду і що важливо, вони завжди пам’ятали своє козацьке коріння і були потужними українськими меценатами.

Місце, де був їх маєток, місцеві мешканці знали завжди. Окрім садиби з чудовими краєвидами над річкою Вільшанкою, тут був розташований парк, а десь недалеко була й усипальниця цього роду.

На місці маєтку місцева громада вирішила встановити пам’ятник, котрий би нагадував про славних мешканців села. Молебень та освячення провели священники ПЦУ отець Григорій Стасюк та ієромонах Варфоломій (Олефір). Про історію роду Ковалевських розпорідає мешканець сусідніх Вільшан доктор історичних наук Володимир Леонтійович Маслійчук. Фундаторами стали Брехунченко Володимир Афанасійович та Мартиненко Володимир Олексійович. Урочисте відкриття пам’ятника відбулося в 22.11.2020.

#Ярошівка #Ковалевські #Ковалевський #Харківщина #рід_Ковалевських #освячення

Урочисте відкриття пам’ятного знаку славному роду Ковалевських у селі Ярошівка Харківської обл.

Ви можете використовувати ці HTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>