Щороку в четверту суботу листопада вшановуємо пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років.

Щороку в четверту суботу листопада вшановуємо пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років.

У 2022-му пам’ятна дата припадає на 26 листопада.

Цьогоріч ми вшановуватимемо жертв сталінського геноциду в умовах повномасштабної війни Росії проти України. Через дев’ять десятиліть після Голодомору проти українців знову застосовують геноцидні практики.

😠У нинішній війні Росія переслідує ту саму мету, що й під час Голодомору 1932–1933 років – знищення української ідентичності та української нації. І тоді, і нині Росія намагається зламати волю українців до спротиву, кидає проти нас весь свій терористичний арсенал. Сталін у XX столітті та Путін у XXI зробили вибір на користь геноцидів, бо інші методи упокорення українського народу не спрацювали.

До 90-х роковин Голодомору команда Світового Конґресу Українців за підтримки Українського інституту національної пам'яті створила документальний мініфільм про історію 11-річної Валерії Прокопенко та її односельців із села Ягідного на Чернігівщині, які у лютому – березні цього року пережили жахіття російської окупації.

😢Це ж село дев'ять десятиліть тому пережило штучний голод у 1932–1933 роках. А у 2022-му спадкоємець сталінського тоталітарного режиму – сучасний рашизм знову прийшов сюди, щоб знищувати українців.

❗️Сьогодення вчить: щоб слугувати запобіжником проти повторення трагедій і злочинів минулого, наша пам’ять має бути живою і чесною, а в ставленні до тих, хто вчиняє злочини проти людства, не повинно бути подвійних підходів.

🕯В умовах повномасштабної війни один із ключових способів вшанувати пам’ять убитих голодом – долучитися до акції «Запали свічку» та закликати українців і людей по всьому світу засвітити вогник у кожній домівці як вияв скорботи за загиблими, віри в перемогу України й готовності докласти зусиль, щоб геноциди не повторювалися.

🙏26 листопада о 16:00 долучіться до загальнонаціональної хвилини мовчання.

https://youtu.be/aWYcWUFaVZI


Фільм-реквієм «Імена на стінах» – YouTube
До роковин Голодомору команда Свiтового Конґресу Українців за підтримки Українського інституту національної пам'яті створила документальний мініфільм про історію 11-річної Валерії Прокопенко та її односельчан з Ягідного на Чернігівщині, які у лютому–березні…

Джерело