#РозбиваємоМіфи ✅Інформація про пацієнтів в електронній системі охорони здоров’я захищена і доступна лише тим лікарям

#РозбиваємоМіфи

✅Інформація про пацієнтів в електронній системі охорони здоров’я захищена і доступна лише тим лікарям

#РозбиваємоМіфи

Інформація про пацієнтів в електронній системі охорони здоров’я захищена і доступна лише тим лікарям, яким пацієнт сам надає доступ до них. Медичні працівники мають доступ лише до тих даних і в тому обсязі, який необхідний для виконання їхніх професійних обов’язків. Це означає, що дані про психіатричний діагноз пацієнта можуть обробляти лише профільні спеціалісти – психіатр, психіатр дитячий, або нарколог (якщо йдеться про діагнози, пов’язані із вживанням психоактивних речовин).

✔️Решта лікарів, які користуються ЕСОЗ, не знатимуть про існування таких записів. В тому числі не бачить наявності чи відсутності чутливих даних і лікарів, з якими пацієнт уклав декларацію.

Тож те, що психіатричний діагноз пацієнта в ЕСОЗ зможуть побачити всі лікарі – неправда.
Зверніть увагу. Лікарі мають право подавати запити та отримувати доступ до медичних даних пацієнта, що міститься в ЕСОЗ для встановлення діагнозу, лікування або надання медичних послуг. Але дати згоду на перегляд чутливих даних може лише сам пацієнт, або уповноважена особа, якщо пацієнт не може сам здійснювати такі правочини. Для цього потрібно написати письмову згоду на доступ до чутливих даних. А потім – назвати лікарю код, який прийде пацієнту на телефон після того, як лікар подасть запит в системі.

Детальніше про безпеку чутливих даних можна прочитати тут https://bit.ly/3ZCkwcv

Джерело