​​Для того, щоб українська енергетична система була більш стійкою та захищеною ми маємо відбудовувати її з використанням новітніх технологій

​​Для того, щоб українська енергетична система була більш стійкою та захищеною ми маємо відбудовувати її з використанням новітніх технологій. Щоб перетворити плани в реальність «Укренерго» вже сьогодні створює умови для потенційних інвесторів, які стимулюватимуть розбудову та розвиток систем накопичення енергії в українській мережі.

Використання нових технологій також передбачає офіційний прогноз розвитку української енергетики, який є результатом моделювання «Укренерго». Цей стратегічний документ свідчить, що упродовж 10 років енергосистема потребуватиме щонайменше 0,8 ГВт систем накопичення енергії (energy storagе).

Сьогодні голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький та член правління шведської компанії Ingrid Capacity, яка розвиває технології накопичення енергії в північній Європі, Ібрагім Байлан підписали меморандум про взаєморозуміння.

Підписання відбулось під час міжнародної конференції Rebuild Ukraine у Варшаві у присутності міністра енергетики України Германа Галущенко та міністра закордонних справ та міжнародної торгівлі Швеції Йохана Форселя.

«Під час повномасштабної війни балансування системи та інтеграція відновлюваних джерел енергії – це особливі виклики для «Укренерго». Вони потребують сучасних рішень та інвестицій вже сьогодні. Впевнений, що наше співробітництво з Ingrid Capacity стане прикладом ефективного залучення міжнародних інвестицій в українську енергетику», – підкреслив Володимир Кудрицький.

Керівник «Укренерго» також підкреслив, що компанія постійно працює над створенням умов щодо залучення інвестицій у розвиток технологій накопичення енергії як для іноземних, так і для українських компаній. Наразі «Укренерго» працює над пропозиціями щодо зміни регуляторних механізмів, які підвищать інвестиційну привабливість сегменту маневрових резервів, зокрема технологій energy storagе.

Джерело