Активісти закликають киян долучитися до екологічного проєкту із сортування сміття

Всеукраїнський молодіжний рух «Let’s do it Ukraine» запрошує доєднатися до їхнього проєкту «Національна мапа пунктів прийому вторинної сировини». Активісти розробили платформу, де можна не тільки дізнатися, куди здавати вторинні відходи, а й отримати корисну інформацію: як правильно сортувати сміття, основні типи пакування, що означає те чи інше маркування на пластику.

На сайті проєкту «Національна мапа пунктів прийому вторинної сировини» є інструкція, як правильно сортувати метал, пластик, папір, скло, тетра-паки, небезпечні відходи, органіку та що не можна викидати в сміттєвий бак. Проєкт допомагає легше організувати логістику вторинної сировини: шукати, відмічати/видаляти пункти прийому, здавати сировину. До того ж, на мапу можна самостійно додавати наявні пункти прийому вторсировини, яких немає на карті.

Кожна точка на карті містить актуальні дані про години роботи, адресу, контактний телефон, що саме приймають, у якому стані та інші деталі. Важливо, що окремі сортувальні баки на платформі не позначають, лише пункти, в яких є адреса та контактний телефон.

За задумом організаторів проєкту, до 2023 року на платформі має з’явитися мережа точок, яка повністю покриє Україну: від великих міст до маленьких селищ.

Організатори проєкту – громадська організація Всеукраїнський молодіжний рух «Let’s do it Ukraine» спільно з «Міжнародним молодіжним рухом «School Recycling World». Проєкт відбувається в рамках реалізації довгострокового всеукраїнського проєкту «Чисті пляжі разом!» за сприяння Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Міністерства освіти і науки України, Українського державного центру позашкільної освіти, Національного еколого-натуралістичного центру.

Джерело