#япацієнт Рак передміхурової залози – онкологічне захворювання, яке виникає у простаті

#япацієнт

Рак передміхурової залози – онкологічне захворювання, яке виникає у простаті. Це невелика залоза у чоловіків у формі волоського горіха, яка виробляє сім’ян рідину.

📌 Хто в групі ризику?
Достеменно причини захворювання невідомі. Найпоширенішим фактором ризику є вік. Чим старший чоловік, тим більша ймовірність захворіти на рак простати.
Певну роль у розвитку раку передміхурової залози відіграє ожиріння, малорухливий спосіб життя, запальні захворювання передміхурової залози, куріння, вживання алкоголю, робота на шкідливому виробництві.

📌Які симптоми раку простати?
Найчастіше рак простати проходить безсимптомно та повільно – в цьому його небезпека. Сигналом звернутись до свого сімейного лікаря повинні стати будь-які проблеми з сечовипусканням, біль у спині, стегні або тазі.

📌 Як діагностувати рак простати?
Найперший помічник і порадник при погіршенні здоров’я — ваш сімейний лікар.

Якщо є вищезгадані симптоми, у або вам 55 років і більше, або у вашій родині були випадки раку простати – зверніться до лікаря первинної медичної допомоги. На час воєнного стану наявність декларації не обов’язкова. Лікар оцінить ваш стан здоров’я і за потреби направить на аналізи та обстеження або до лікаря-уролога.

📌Рак простати діагностують за допомогою таких досліджень:
– аналіз крові на простат-специфічний антиген (ПСА)
– пальцеве ректальне дослідження
– сканування МРТ
– біопсія

📌 Усі дослідження та консультації лікарів-спеціалістів з направленням – безоплатні.

Пам’ятайте, при ранній діагностиці рак простати добре піддається лікуванню.

Джерело