«Завдання держави – забезпечувати юридичне поле існування Церкви, а Церкви – формувати свідомих громадян своєї держави», — владика Володимир під час круглого столу «Держава. Духовність. Різдво»

У понеділок 28 листопада у приміщенні Львівської районної військової адміністрації відбувся круглий стіл на тему: «Держава. Духовність. Різдво». Участь у дискусії взяли: єпископ-помічник ЛА владика Володимир, відповідальний за підтримку екуменічного руху та міжрелігійного діалогу архиєпархії о. Ростислав Будзан, також священники Сокальсько-жовківської та стрийської єпархій УГКЦ. Учасниками круглого столу були також представники Львівської та сокальської єпархій ПЦУ.

Під час засідання учасники обговорили питання нових викликів, з якими через війну зустрілася Україна і Церкви. Зокрема у дискусії було відкрито питання капеланства, волонтерства та постійної підтримки вірян і воїнів ЗСУ.
Окремо сторони обговорили необхідність збереження добрих українських християнських традицій та дату святкування Різдва Христового.
За словами владики Володимира, учасники обговорили роль держави і Церкви у житті суспільства.
«Завдання держави – створювати і забезпечувати юридичне поле існування Церкви, а зі сторони Церкви особливою є місія у сфері просвітництва. Тим самим формуючи свідомих громадян своєї держави», – наголосив владика Володимир.
А також архиєрей прокоментував назріле у суспільстві питання календарної реформи: «Люди до кінця не розуміють суті календарного питання, коли говорять про зміну дати святкування Різдва. Часто можемо почути розмови про дублювання свята Різдва. Дискусія настає в грудні, перед святами. Проте йдеться про зміну цілого календаря, до чого Церква також має готувати людей».

У підсумку всі учасники дискусії погодилися, що зміни календаря – це питання часу та спільних кроків церков.

Джерело