​​#FightForUkraine Григорій Янченко — відомий у Херсоні волонтер. З 2014 року він збирав гроші на потреби Збройних…

​​#FightForUkraine

Григорій Янченко — відомий у Херсоні волонтер. З 2014 року він збирав гроші на потреби Збройних сил України біля херсонського торговельного центру «Фабрика».

«Дядя Гриша», як його називають херсонці та військові, яким він допомагає, народився в містечку Ічні на Чернігівщині. Навчався в Авдіївському профтехучилищі та працював на будівництві місцевого коксохімічного заводу. Згодом, ще в радянський час, служив у повітряно-десантних військах. Після демобілізації переїхав до Херсона, працював на будівництві. З часом старі рани, які Янченко отримав на військовій службі, дали про себе знати. Григорій переніс 34 операції. Йому ампутували обидві ноги та частину пальців рук.

Після того як у 2014 році Росія розпочала військову агресію проти України, Григорій Янченко дуже хотів чимось допомогти українським захисникам. Саме тому зважився на збір грошей просто на вулиці.

💬 «Найважче було зважитися на це морально. Я ж ніколи не був «попрошайкою», все життя працював, ніколи ні в кого нічого не просив, розраховував тільки на себе. Заспокоював себе, що це я прошу гроші не для себе, а для хлопців, які нас захищають. Мені дуже хотілося їм хоч чимось допомогти. Якби в мене була хоч одна нога чи пальці на руках, щоб стріляти, я був би з ними. А так – роблю, що можу і як можу», – розповідав волонтер.

З червня 2014-го, крім збору коштів для військових, Григорій Янченко возив на фронт продовольство та необхідний інвентар. До початку широкомасштабного вторгнення він разом з іншими волонтерами об’їздив чи не всю зону бойових дій на Донбасі.

У 2015 році Григорія Янченка відзначили званням «Почесний житель Херсону» за волонтерську діяльність.

На початку тимчасової окупації Херсону росіянами чоловік залишився в місті. Навіть в окупації продовжив збирати гроші на ЗСУ! Щоранку він приїздив у людні місця. Вмикав на колонці українські пісні та збирав пожертви. Місцеві його знали. Знали також, для кого він збирає кошти.

💬 «Кожного дня я виїжджав наче на мінне поле: зранку все могло бути добре, але чи повернешся ти ввечері — невідомо», — згадував волонтер.

Григорій Янченко планував дочекатися звільнення Херсону в місті. Та наприкінці вересня 2022-го отримав погрози від співробітника російського ФСБ. Григорію вдалося евакуюватися до Запоріжжя. Там він зупинився у волонтерському центрі «Солдатський привал» та продовжив збирати гроші на ЗСУ.

До Херсону повернувся в листопаді, після звільнення ❤️🇺🇦

Григорій Янченко – один з героїв книги «Волонтери: сила небайдужих» Наталки Позняк-Хоменко, виданої Українським інститутом національної памʼяті. Електронний варіант книги є у вільному доступі.

❗️ Український інститут національної памʼяті продовжує збирати свідчення про людяні та мужні діяння під час російсько-української війни. Детальна інформація про збір за посиланням.

​​#FightForUkraine

Григорій Янченко  — відомий у Херсоні волонтер. З 2014 року він збирав гроші на потреби Збройних...

Джерело