Розширено перелік інформації, яку заборонено розголошувати в умовах війни

Звертаємо увагу представників медіа, що наказом Головнокомандувача Збройних сил України доповнено перелік інформації, яку не можна розголошувати у період дії воєнного стану. Відповідні зміни були внесені до наказу Головнокомандувача ЗСУ від 3 березня 2022 року № 73 «Про організацію взаємодії між Збройними Силами України, іншими складовими сил оборони та представниками засобів масової інформації на час дії правового режиму воєнного стану» (зі змінами).

Розширено перелік інформації, яку заборонено розголошувати в умовах війни

Обмеження стосуються також публічних осіб, до думки яких прислуховується громадськість, – лідерів думок, блогерів тощо.

Отже, наказ акцентує на тому, що заборонено поширювати таку інформацію:

Розширено перелік інформації, яку заборонено розголошувати в умовах війнипро результати ракетних ударів;

Розширено перелік інформації, яку заборонено розголошувати в умовах війни переміщення зброї, озброєння і бойових припасів;

Розширено перелік інформації, яку заборонено розголошувати в умовах війнирух або розташування підрозділів сил оборони;

Розширено перелік інформації, яку заборонено розголошувати в умовах війнимісце розташування сил і засобів підрозділів протиповітряної оборони.

Також є дуже важливі обмеження щодо зйомки озброєння та військової техніки іноземного виробництва, яка надавалася в рамках матеріально-технічної допомоги від країн-партнерів.

Необхідно звернути увагу на певні зміни у взаємодії медіа і Сил оборони під час війни. Так, командувачі в районах відповідальності мають визначати зони для перебування представників медіа:

Розширено перелік інформації, яку заборонено розголошувати в умовах війни ЗЕЛЕНА – дозволяє роботу акредитованих представників медіа без супроводу офіцера зі зв’язків з громадськістю або іншої визначеної командиром посадової особи;

Розширено перелік інформації, яку заборонено розголошувати в умовах війни ЖОВТА – робота акредитованих представників медіа дозволяється лише у супроводі офіцера зі зв’язків з громадськістю або іншої визначеної командиром посадової особи;

Розширено перелік інформації, яку заборонено розголошувати в умовах війни ЧЕРВОНА – забороняє роботу акредитованих представників медіа.

Визначено, що представники медіа повинні отримати прескарти нового зразка зі строком дії до 6 місяців. Попередні прескарти дійсні лише до 1 травня 2023 року.

З наказом Головнокомандувача Збройних сил України і додатками до нього можна ознайомитися за посиланням.

Джерело