Маніпуляція: МЗС України «не вірить у постачання західних літаків» ЗСУ

Очільник МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що Україна не сумнівається у передачі західних винищувачів для протистояння російській агресії. Кулеба лише додав, що це тривалий процес, проте робота у цьому напрямку вже ведеться.

Російські ЗМІ маніпулюють цитатою керівника Міністерства закордонних справ України Дмитра Кулеби про постачання західного озброєння українським Збройним силам. Вирвавши слова українського міністра з контексту, прокремлівські медіа повідомили, що Україна нібито «зневірилася» у можливості передачі ЗСУ винищувачів і «не відчуває оптимізму щодо постачання Заходом ЗСУ сучасних бойових літаків».

Скриншот – tsargrad.tv

Російські медіа маніпулюють фрагментом інтерв’ю міністра закордонних справ Дмитра Кулеби німецькому виданню Bild am Sonntag. Коментуючи ремарку журналіста про те, що у світовому політикумі все ще обговорюється питання постачання Україні сучасних бойових літаків, Кулеба наголосив: Україна не сумнівається у передачі західних винищувачів для протистояння російській агресії. При цьому український міністр зауважив, що це дійсно не швидкий процес, проте робота в цьому напрямку вже активно ведеться.

Російські медіа свідомо пропустили слова Кулеби про впевненість України у можливості отримання літаків, вирвавши слова міністра з контексту, й опублікували лише новину про те, що Україна нібито «не вірить у постачання західних винищувачів» українським Збройним силам. Однак Кулеба такого не говорив – навпаки, очільник  МЗС України підкреслив, що вже зараз необхідно розпочинати навчання українських пілотів на західних винищувачах, щоб не витрачати на це час тоді, коли рішення про передачу Україні літаків буде остаточно ухвалено.

«Я впевнений, що літаки будуть передані. Але я також впевнений, що це не станеться найближчим часом, [процес передачі] займе певний час. Перший крок – це зараз розпочати навчання українських пілотів на західних літаках. Щоб коли буде прийнято рішення про надання Україні літаків, ми не витрачали час на навчання пілотів. Коли й Німеччина приєднається до країн, які вже заявили про свою готовність навчати наших пілотів, це буде чітким сигналом політичної прихильності», – наголосив Кулеба (див. відео з 19:02).

Раніше Дмитро Кулеба неодноразово озвучував впевненість України у позитивному вирішенні питання щодо постачання західних бойових літаків. Під час Мюнхенської конференції з безпеки, яка проходила 17-19 лютого 2023 року, Кулеба сказав, що Україна на початку війни ставила собі за мету отримати від союзників сім видів озброєння – шість із них уже з’явилися у розпорядженні українських Збройних сил.

«Картинка проста: коли розпочалася війна, ми розуміли, що нам потрібно отримати сім типів зброї для того, щоб зробити наші сили оборони не лише здатними обороняти Україну, а й ефективно наступати та виганяти ворога з території України. За майже 12 місяців вторгнення шість із цих типів зброї відкриті. Тобто ми виконали завдання. Залишилися лише літаки… Немає сумнівів, що питання літаків буде вирішено», – наголосив тоді міністр.

Крім того, 6 березня американський телеканал CNN повідомив, що Військово-повітряні сили США на базі в Аризоні розпочали перевірку навичок українських пілотів для можливого навчання на винищувачах F-16. Інформацію підтвердив представник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат. Спікер ЗС ЗСУ пояснив, що у США почали аналізувати готовність українських льотчиків для розуміння того, «скільки часу знадобиться, які навчально-матеріальні засоби треба витратити, яку базу обрати для потенційного майбутнього навчання пілотів на тому типі літака, який буде визначено і який буде оголошено», – розповів Ігнат.

Джерело