⚡️⚡️⚡️ Енергоатом готується розпочати власне виробництво компонентів ядерного палива

⚡️⚡️⚡️ Енергоатом готується розпочати власне виробництво компонентів ядерного палива

16 березня 2023 року президент ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін та Міністр енергетики України Герман Галущенко відвідали з робочим візитом єдине в Україні унікальне виробництво, де виготовлятимуть компоненти ядерного палива для вітчизняних атомних енергоблоків.

«Україна – одна із перших країн, яка диверсифікувала постачання ядерного палива, і це дало можливість відмовитися від його закупівлі в росії. Наше спільне з американськими партнерами завдання – якнайшвидше виробити відповідні типи палива для того, щоб витіснити росію з ринку ядерного палива», – наголосив Герман Галущенко.

Наразі Енергоатом завершує процес ліцензування компонентів ядерного палива, і вже упродовж 2023 року Компанія планує почати їхнє промислове виробництво.

«Два роки тому Енергоатом взяв курс на власне виробництво ядерного палива. Тож на виробничій лінії підприємства фахівці Компанії вироблятимуть складові для палива за технологією Westinghouse», – сказав Петро Котін.

Ці компоненти використовуватимуть для виробництва на підприємстві Westinghouse у м. Вестерос (Швеція) ядерного палива, яке використовують АЕС Енергоатома. Зараз на черзі запуск виробництва каркасів тепловидільних збірок для ядерних реакторів та запуск лінії збірки ядерного палива вітчизняного виробництва.

«Заплановано, що за три роки ми вийдемо на повний цикл виготовлення ядерного палива в Україні. 2026 рік – дата, коли зможемо повністю виробляти наше українське паливо з компонентів, які виготовляються тут. А елементи, які виробляти не зможемо, будемо закуповувати у партнерів», – наголосив президент Енергоатома.

Крім того, він підкреслив важливість виготовлення ядерного палива для реакторів типу ВВЕР-440, яке раніше виготовляла тільки росія. Задля цього українські фахівці зараз «працюють у Вестеросі, допомагаючи Westinghouse».

Таким чином Україна реалізує стратегію переходу на використання «чистої» енергії та декарбонізоване енергетичне майбутнє, ключову роль в якому відіграватиме атомна галузь.

Насамкінець Петро Котін зауважив, що для інших держав, які досі використовують енергоблоки радянського зразка, як-от Чехія, Словаччина, Фінляндія, Болгарія, Енергоатом згодом може стати альтернативним постачальником ядерного палива разом зі своїм стратегічним партнером – американською компанією Westinghouse.

Для довідки: співпраця Енергоатома та Westinghouse щодо виробництва ядерного палива почалася у серпні 2018-го. Саме тоді американський партнер почав початок проведення кваліфікації одного з відокремлених підрозділів НАЕК як постачальника головок та хвостовиків ТВЗ-WR. Протягом 2019-2020 років була організована робота з їх виробництва для паливних збірок Westinghouse Electric Sweden AB.

У квітні 2022 року перша партія компонентів головки була виготовлена та відправлена на завод Westinghouse для проведення кваліфікації.

Написати нам

⚡️⚡️⚡️ Енергоатом готується розпочати власне виробництво компонентів ядерного палива
Енергоатом 🇺🇦 – Telegram
⚡️⚡️⚡️ Енергоатом готується розпочати власне виробництво компонентів ядерного палива 16 березня 2023 року президент ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін та Міністр енергетики України Герман Галущенко відвідали з робочим візитом єдине в Україні унікальне виробництво…

Джерело