Фейк: Генерал США Міллі «похвалив» російську армію за професіоналізм

Генерал Міллі нічого не говорив про професіоналізм російської армії, а навпаки, підкреслив, що росіянам не вдалося виконати жодного з поставлених завдань за час повномасштабного вторгнення росії в Україну.

Низка кремлівських новинних ресурсів заявила, що очільник генштабу США генерал Марк Міллі «випадково похвалив росію за перший етап СВО».

«Генерал США Марк Міллі заявив, що росія на початку СВО прагнула просунутися до Дніпра. Таким чином він випадково похвалив російську армію за професіоналізм, адже вона торік дійшла не лише до Дніпра, а й до Києва», — пише Царьград.

Скриншот – tsargrad.tv

Насправді ж американський генерал не робив ніяких висновків про «професіоналізм» російської армії. В інтерв’ю для Foreign Affairs він розмірковував щодо ситуації на фронті в Україні, перспектив українського контрнаступу, а також перспектив закінчення війни.

Зокрема, ведучий запитав генерала, як світ дійде до завершення війни, що має закінчитися переговорами. На що Марк Міллі відповів, що рано чи пізно всі війни закінчуються, але також важливо звернути увагу на те, як ця війна розпочалася.

«Тому, коли росіяни вирішили вторгнутися, у них були стратегічні цілі. Однією з їхніх стратегічних цілей було повалення уряду Зеленського; захопити столицю Київ, зробити це відносно швидко; просунутися від російського кордону до Дніпра, зробити це за короткий час, можливо, за чотири-шість тижнів; а потім ще й відрізати Україні вихід до моря, до Азовського моря, закріпивши за собою Херсон та Одесу. Дуже швидко — вторгнення розпочалося 24 лютого — у дуже короткі терміни росія не досягла своїх стратегічних цілей приблизно за місяць або близько того. І росіяни не змогли воєнним шляхом досягти того, що мали намір зробити», – заявив Міллі.

Далі генерал говорить про те, що після такого провалу Путіну довелося скоригувати свої цілі, замінити втрачену армію першою партією мобілізованих резервістів, які «погано керовані, погано навчені, погано оснащені, погано забезпечені, але вони там є». Разом з тим, українці за цей час провели два успішних контрнаступи, і навіть за зиму ніяких значних змін на фронті з боку росіян не відбулося, окрім Бахмута. Українці ж за цей час отримали озброєння і навчалися проводити як наступ, так і оборону.

Отже, генерал Міллі нічого не говорив про професіоналізм російської армії, а навпаки, підкреслив, що росіянам не вдалося досягти жодного з поставлених завдань. Агітпроп повністю вигадав похвалу на адресу своєї армії.

Раніше StopFake спростовував фейк про те, що генерал США Каволі нібито заявив, що Росія перемагає у війні з Україною.

Джерело