Тижневе зведення Військово-Морських Сил Збройних Сил України

Підрозділи ВМС у складі створених угруповань продовжують виконувати завдання щодо відсічі повномасштабної збройної агресії російської федерації.

Так, за минулий тиждень нашим військовим вдалось знищити: 25 окупантів, 1 одиницю бойових броньованих машин, 3 одиниці автомобільної техніки, 5 артилерійських систем і мінометний розрахунок.

Також Військово-Морські Сили Збройних Сил України разом з побратимами у складі угруповань докладають усіх зусиль із забезпечення безпеки судноплавства для подолання продовольчої кризи.

Так, за минулий тиждень в рамках Чорноморської зернової ініціативи 18 суден покинули українські порти на борту яких було понад півмільйона тон зерна та інших продуктів харчування.

За тиждень, в інтересах рф прохід Керч-Єнікальською протокою здійснили:

до Чорного моря – 158 суден, з них 43 продовжило рух у напрямку протоки Босфор;

до Азовського моря – 171 судно, з них 40 рухались з протоки Босфор;

Зазначені судна здійснювали рух із порушенням Міжнародної конвенції з охорони людського життя на морі (SOLAS), вимикаючи системи автоматичної ідентифікації (AIS).

Станом на сьогодні на 10-ту ранку ситуація така:

в Чорному морі на бойовому чергуванні знаходяться 8 ворожих кораблів;

в Азовському морі знаходиться 1 ворожий корабель;

в Середземному морі – 5 ворожих кораблі, з них 1 носій крилатих ракет “калібр” загальний залп яких становить – 4 ракети;

Довіряйте офіційним джерелам і пам’ятайте – ми даємо гідну відсіч агресору і знищуємо його в морі, на землі та у повітрі!

Вірте у Збройні Сили України!

Слава Україні!

Джерело