Як громади управлятимуть відходами в рамках реформи

Як громади управлятимуть відходами в рамках реформи

5 вересня 2023 року постановою№ 947 «Про затвердження Порядку розроблення, погодження та затвердження місцевих планів управління відходами»Кабінет Міністрів України схвалив Порядок розроблення, погодження та затвердження місцевих планів управління відходами.

Місцеві плани управління відходами розроблятимуться:

упродовж року з дня набрання чинності відповідними регіональними планами; за участі вчених, експертів, громадськості та підприємств, які працюють на тій чи іншій території; на підставі аналізу реальної ситуації з відходами на місцевості (види відходів, їх обсяг, наявні місця видалення та їх характеристики; наявні підприємства, що здійснюють операції з відходами, їх технічне забезпечення; необхідна додаткова сміттєпереробна інфраструктура, обсяги витрат та джерела фінансування тощо); з передбаченням конкретних заходів щодо створення нових об’єктів з оброблення відходів або реконструкції діючих, закриття та рекультивації сміттєзвалищ, що не відповідають вимогам тощо; з урахуванням заходів запобігання засміченню територій.

Щороку органи місцевої влади звітуватимуть про хід виконання місцевих планів, зокрема про досягнення встановлених цільових показників. Така інформація буде публічною.

Джерело