Про важливе з життя Львівської області за добу ▪️Доба в області минула без повітряних тривог

Про важливе з життя Львівської області за добу

▪️Доба в області минула без повітряних тривог.

▪️На будівництво пам’ятних знаків на могилах загиблих (померлих) захисників і захисниць України скерували 4 млн грн з обласного бюджету. Уже розпочали встановлення 19 пам’ятних знаків на Личаківському кладовищі.

▪️Як громади Львівщини впроваджують заходи з енергоефективності в межах реалізації «Комплексної програми підвищення енергоефективності, енергозбереження та розвитку відновлюваної енергетики у Львівській області на 2021 – 2025 роки» – тут.

▪️Аграрії Львівщини отримали з обласного бюджету понад 42 млн грн фінансової підтримки. Куди скерували кошти – у матеріалі.

▪️Сільськогосподарські виробники нашої області визначились з площами посівів озимих культур під урожай 2024 року – прогнозуємо збільшення площі озимих культур.

▪️ У гуртожитку Бориславського професійного ліцею проводять капітальний ремонт частини приміщень для проживання внутрішньо переміщених осіб. До завершення добігає ремонт 24 житлових кімнат, трьох побутових кімнат та санвузлів на другому, третьому і четвертому поверхах. Наступного тижня планують розпочинати роботи у 14 житлових та двох побутових кімнатах, санвузлах та кухнях іншого крила будівлі. На реконструкцію з обласного бюджету передбачили 10 мільйонів гривень. Зараз у цьому гуртожитку проживають близько 65 вимушених переселенців.
Також ремонтують теплотрасу, протяжністю 45 метрів. Уже провели демонтаж старої наземної теплотраси та почали встановлення нових підземних комунікацій. На роботи скерували 1 млн грн з обласного бюджету.

▪️ За 5 млн грн обласних коштів облаштовують навчально-практичний центр для навчання електрогазозварювальників у Бориславському професійному ліцеї. Зараз у цьому закладі навчаються 415 учнів.

▪️У Трускавецькій школі №3 наближається до завершення капітальний ремонт фасаду з облаштуванням водовідведення. До кінця жовтня планують повністю утеплити та пофарбувати фасад. У закладі уже замінили шатровий дах. Загальна вартість робіт на цей рік становить 24 млн грн. З них майже 14 млн – кошти обласного бюджету, решта суми – з місцевого бюджету. Навчаються у школі понад 750 учнів.

▪️До Дня адміністратора центру надання адміністративних послуг, управління з питань цифрового розвитку Львівської ОВА спільно з ПРООН за фінансування Уряду Великої Британії, передали ЦНАПам Львівщини офісні меблі та дитячі куточки.

▪️У закладах розміщення ВПО Моршина та Стрия провели роз’яснювальну роботу щодо мораторію на російськомовний культурний продукт.

▪️Львівський обласний перинатальний центр – лідер в Україні за кількістю проведених обстежень з неонатального скринінгу. Нагадаю, Центр неонатального скринінгу в обласному перинатальному відкрили у жовтні минулого року. Там немовлят безкоштовно обстежують на наявність 21 захворювання.

▪️У Гніздичеві Стрийського району мобільна медична бригада благодійної організації Premiere Urgence International надала вимушеним переселенцям індивідуальні консультації. До терапевта-кардіолога звернулася 21 людина, до психолога – четверо. Окрім консультацій, людям видали важливі та необхідні медичні засоби і ліки. Допомогу надали в межах роботи офісу Координаційного центру підтримки цивільного населення при Львівській ОВА.

▪️Золочівська громада придбала та передала позашляховик для 15 Слов’янського полку Національної гвардії України. Це автомобіль Hyundai Terracan, його вартість – 3,8 тис. євро.

▪️У Львівському Палаці мистецтв відкрили виставку робіт військового фотографа Юрія Лелявського, який загинув у російсько-українській війні. Оглянути її можна до 15 вересня.

▪️Новим героєм проєкту #Українською_Здолаємо став командир відділення 68 бригади ЗСУ, поет і музикант Павло Вишебаба. До 30 років Павло спілкувався російською мовою. Його історія та те, що змотивувало перейти на рідну мову – тут.

▪️16 вересня молодь Львівщини запрошують долучитись до Всесвітнього дня прибирання. Цьогоріч він відбуватиметься під гаслом «Хай небо буде мирним, а Україна чистою!».

Джерело