​​«Укренерго» розвиватиме мережі для підключення нових ВДЕ в зоні відчуження ЧАЕС

​​«Укренерго» розвиватиме мережі для підключення нових ВДЕ в зоні відчуження ЧАЕС

Розвиток зеленої генерації дозволить урізноманітнити джерела виробництва електроенергії для споживачів центрального регіону. НЕК «Укренерго», Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, Державне агентство України з управління зоною відчуження, та німецька компанія «NOTUS energy Invest Ukraine GmbH» підписали Меморандум про співробітництво у сфері розвитку проєктів відновлювальної енергетики на території 30-кілометрової зони біля ЧАЕС.

У документі йдеться про стабільне і безпечне електропостачання з зони відчуження з використанням наявної інфраструктури та мереж. Одним із ключових результатів співпраці має стати створення додаткових об’єктів ВДЕ. Це підвищить надійність енергопостачання навколишніх населених пунктів і збільшить частку ВДЕ у енергосистемі України. НЕК «Укренерго» в рамках співпраці буде прогнозувати розвиток генеруючих потужностей та розвивати систему передачі для забезпечення пропускної спроможності мереж згідно потреб ринку.

Це не перша співпраця «Укренерго» з німецькими партнерами. Зокрема, тісно взаємодіємо з Кредитною установою для відбудови (KfW). На реалізацію проєктів з відновлення та реконструкції підстанцій залучено більше 30 млн євро кредитних коштів KfW. Окрім цього, німецькі оператори системи передачі системно допомагають нам з заміною обладнання, яке було пошкоджено обстрілами. Ми щиро вдячні нашим європейським партнерам за вчасну допомогу, яка так необхідна сьогодні.

З ходом робіт на об’єктах «Укренерго» сьогодні ознайомилась міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок. Разом з віце-прем’єр-міністром з відновлення України, міністром розвитку громад, територій та інфраструктури Олександром Кубраковим, головою правління «Укренерго» Володимиром Кудрицьким та головою Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України Мустафою Найємом вони відвідали одну з наших підстанцій, де обговорили підготовку України до зими та будівництво захисту критично важливого обладнання для підстанцій.

Джерело