Фейк: Борис Джонсон «зіганув» у Львові на знак подяки за вчений ступінь 

  • Автор допису:

Фото було оброблено у фоторедакторі. На оригінальній світлині в експрем’єра Британії руки опущені, а в інших представників Львівського університету права рука лежить на серці. Вочевидь, у цей момент учасники церемонії слухали гімн України. Використання нацистського привітання заборонено в Україні.

Російські новинні ресурси, а також користувачі соцмереж розповсюджують фотографію, яка нібито підтверджує, що під час візиту до Львова колишній прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон зіганув у Львівському національному університеті імені Івана Франка — «на знак подяки за вручення наукового ступеня». 

Скриншот – tiraspol-news.ru Скриншот – t.me

StopFake проаналізував зазначену фотографію, і за допомогою інструментів пошуку зображень виявив оригінал зображення, яке агітпроп обробив у фоторедакторі. На оригінальній фотографії учасники церемонії стоять, у декого з них права рука лежить на серці, а в Бориса Джонсона руки опущені. На те, що для фейку було використано саме цю фотографію, вказують ідентичні вирази облич на фото. 

Львів колишній прем’єр Великобританії Борис Джонсон відвідав 9 вересня, і в рамках візиту йому надали звання почесного доктора Львівського національного університету імені Івана Франка. 

«Саме за часів прем’єрства Бориса Джонсона Великобританія стала, і продовжує бути сьогодні однією з країн, які найбільше допомагають Україні. Потужним сигналом для консолідації всього цивілізованого світу щодо допомоги Україні та засудження російської агресії стали відважні візити прем’єр-міністра Бориса Джонсона до Києва в умовах воєнної небезпеки», — наголосив під час церемонії ректор Львівського Національного університету ім. Івана Франка Володимир Мельник.

Скриншот – 24tv.ua

Також варто зазначити, що використання нацистського вітання чи «зігування» заборонено в Україні Кримінальним кодексом України (стаття 436, розділ XX) як публічне використання символіки тоталітарного нацистського режиму. 

Скриншот – zakon.rada.gov.ua

Раніше StopFake спростовував фейк про те, що українських танкістів у Німеччині нібито просили «не малювати свастику і не зігувати».

Джерело