Фейк: ЗСУ не прорвали першу лінію оборони армії РФ, а також не можуть закріпитися в Роботино

  • Автор допису:

Українські захисники прорвали першу лінію оборони ЗС РФ на південному напрямку, що підтвердили генерал Олександр Тарнавський та американський воєначальник Марк Міллі. Крім того, ЗСУ вдалося взяти під контроль населений пункт Роботино. Наразі українські сили оборони мають успіх у регіоні та намагаються просуватися до населеного пункту Вербове.

«Цей виступ – це ще не перша лінія, а так зване передпілля, за яке бої йшли протягом усього літа», – так російські медіа коментують останні новини про прорив першої лінії оборони ЗС РФ на південному напрямку, посилаючись на слова офіцера одного з підрозділів російської армії. Він же зазначає, що ЗСУ не вдалося встановити контроль над стратегічно важливим населеним пунктом Роботино:

«Вони намаються встановити повний контроль над Роботино. Однак закріпитися ніяк не можуть: як тільки зайдуть, ми накриваємо їх артилерією».

Російські ЗМІ також маніпулюють заявою американського воєначальника Марка Міллі, який нібито зізнався, що контрнаступ розвивається повільніше, аніж цього очікували.

«Ще 25 серпня про прорив першої лінії оборони в Запорізькій області говорив голова Об’єднаного комітету начальників штабів США Марк Міллі. Тоді ж він і зізнався, що наступ розвивається повільніше, ніж очікували», – пише російське видання.

Скріншот – РИА Новости

Натомість український генерал Олександр Тарнавський, відповідальний за контрнаступ на південному напрямку повідомив про прорив першої лінії оборони ЗС РФ, про що пишуть такі видання як The Guardian та The Kyiv Independant.

Скріншот – The Guardian

«Наразі ми знаходимося між першою та другою лінією оборони», – зазначив генерал у своєму першому інтерв’ю після прориву. Також він говорить про те, що українські сили наступу в центрі офензиви зараз завершують знищення підрозділів противника, які прикривають відхід російських військ за другу лінію оборони.

Прорив ЗСУ першої лінії російської оборони є значною втратою для ЗС РФ, адже це означає створення досить широкого коридору, через який можна безпечно перекинути артилерію і танки у достатньо великій кількості, щоб створити загрозу російським підрозділам, розташованим далі на південь, на що вказує британський журналіст Ден Сабба. Таким чином, росіяни, звісно, до останнього заперечуватимуть свою воєнну поразку, тому що вона свідчить про те, що українці можуть вдало протистояти «другій армії світу» завдяки побудові належної стратегії й тактики, а також вмотивованості українських захисників.

Очевидно, росіяни просто не можуть визнати знищення першої лінії своєї оборони, зважаючи на кількість зусиль і ресурсів, які було витрачено на її побудову. Як зазначив Олександр Тарнавський, армія РФ витратила близько року на підготовку цієї лінії оборони. Росіяни витратили 60% свого часу та ресурсів для того аби сформувати першу лінію оборони на південному напрямку, і лише 20% – для того, аби підготувати другу та третю. Це вказує і на те, що прорив першої лінії російської оборони є важливим досягненням сил контрнаступу. Генерал Марк Міллі також відзначає зусилля українців у цій операції:

«Лінія оборони, яку росіяни готували протягом багатьох місяців, складається з мінних полів, зубів дракона, танкових ровів. Це дуже складний набір оборонних приготувань, з якими борються українці» – каже Міллі.

Втрата росіянами Роботино також заперечується російськими медіа, що в першу чергу, пов’язано зі стратегічною важливістю цього населеного пункту. BBC пояснює, чому визволення Роботино важливе для ЗСУ та неприємне для росіян:

«Справа в тому, що населений пункт лежить на автодорозі з Оріхова до Токмака. До цього логістичного хабу російської армії від Роботиного приблизно 20 км. Далі від Токмака лежить місто Мелітополь – одна з головних цілей українського контрнаступу».

Скріншот – BBC

Про успіх українських захисників на Мелітопольському напрямку повідомляє, зокрема, і Радіо Свобода, посилаючись на медійний майданчик Сил оборони та заяву речника Генерального штабу Збройних сил Андрія Ковальова:

«У ході ведення наступальних дій Сили оборони мали успіх в районах південніше Роботиного та західніше Вербового, закріплюються на досягнутих рубежах, сказав речник».

The New York Times інформує, що українські війська після подолання початкової лінії оборони ЗС РФ зосереджуються на прориві іншої добре захищеної російською армією території.

«Останніми днями воєнні аналітики кажуть, що українська армія намагається прорвати російські позиції поблизу села Вербове, що приблизно за 6 миль [10 км.] на схід від Роботиного, визволеного протягом останнього тижня» – пише The New York Times.

Аби замаскувати свої воєнні поразки, росіяни вдаються до низки різних маніпуляцій, зокрема виривання із контексту слів західних експертів. Російські ЗМІ також спробували повернути собі на користь слова американського воєначальника Марка Міллі, до аналітики якого ми вже зверталися вище. Медіа держави-агресора, наводять слова Міллі про те, що контрнаступ розвивається повільніше, аніж планувалося, і, звісно, трактують такі заяви як підтвердження успіху ЗС РФ.

Насправді ж Марк Міллі в інтерв’ю йорданському телеканалу суспільних новин Al-Mamlaka розповідає про те, що український контрнаступ рухається повільніше, аніж цього очікували, однак прогрес є стійким і послідовним:

«Швидкість атаки [контрнаступу] повільніша, ніж ті, хто її планували очікували, однак це річ не рідкісна для війни, тому що війна на папері відрізняється від війни в реальності. Коли люди помирають, а танки та протипіхотна оборона знищуються, ви проходите через реальні ікла дракона та міни, все рухається повільніше, адже життя людей знаходяться під загрозою» – каже Міллі.

Російським ЗМІ вигідно поширювати фейки та маніпуляції, аби зберігати репутацію своїх збройних сил, яка значною мірою була дискредитована протягом всього повномасштабного вторгнення. Відповідно, неприємними для росіян є успіхи ЗСУ на південному напрямку, але як свідчать авторитетні джерела, заперечувати їх неможливо.

Джерело