Єпископ Стрікленд: Бог не покликав чоловіків бути матерями або жінок бути священниками

Єпископ Стрікленд: Бог не покликав чоловіків бути матерями або жінок бути священниками

Техаський єпископ Джозеф Стрікленд знову виступив на захист науки і Божественного устрою Церкви проти єретичних ідей німецьких єпископів. У своєму останньому пастирському листі він нагадує нам, що «тільки Католицька Церква забезпечує повноту Христової правди та автентичний шлях до Його спасіння».

Христос заснував Єдину Церкву – Католицьку Церкву – і тому лише Католицька Церква забезпечує повноту Христової правди та автентичний шлях до Його спасіння для всіх нас, – наголошує техаський ієрарх і пояснює, що сам Господь сказав, що Він є єдиним шляхом до спасіння, і ніхто не приходить до Отця без Нього, і щоб дати нам доступ до цього шляху, Він заснував Єдину, Святу, Соборну та Апостольську Церкву з Петром, як земним намісником.

Незважаючи на плутанину, створену багатьма ієрархами і навіть папами після Другого Ватиканського Собору, які стверджують, що існує якась еквівалентність між правдивим Богом і фальшивими богами юдаїчної та мусульманської релігій, єпископ Стрікленд підкреслює, що розуміння Церквою слів Христа, що містяться в Євангелії від Матвія, поглиблені століттями, але згідно зі Святим Переданням, переданим Христом апостолам (пор. 2 Фес. 2, 15), а потім збереженим і захищеним Отцями Церкви та святими і мучениками, до сьогодні завжди розумілося і проголошувалося, що Католицька Церква є єдиною встановленою Богом Церквою, встановленою Христом для спасіння душ.
Більш того, Воля Божа полягає в тому, щоб благодать лилася від Нього на людей не безпосередньо, а через таїнства Церкви, і тільки в єдності з нею, використовуючи ці таїнства, можна досягти певного шляху до спасіння. Тому «справжній екуменізм» може полягати лише в запрошенні до всіх людей відчути і прийняти повноту Христа і християнського життя, яке можна знайти лише в Католицькій Церкві.

Це фальшива любов — говорити людям, що незалежно від того, яким шляхом вони йдуть, Божа воля для них є залишатися там, де вони є, тому що немає заклику до людей прийняти єдиний істинний шлях, встановлений Богом для спасіння душ — єпископ наголошує, таким чином переходячи до зауважень щодо Синоду про синодальність, який намагається обговорити вічну структуру Церкви, встановлену Богом.

Стосовно священства ординарій єпархії Тайлер, штат Техас, наголошує, що, як сказано у Святому Письмі, Христос висвятив лише чоловіків на апостолів, а Свята Традиція та ординарний Магістерій Церкви століттями підтверджували, що Церква не має повноважень висвячувати жінок у священики. Це неможливо змінити, оскільки Христос заснував чоловіче священство, щоб бути нареченим, а Церква, щоби була своєю нареченою, додає він.

Однак це не означає, як пояснює ієрарх, що Бог хотів применшити роль жінок, які зробили і продовжують робити великий внесок у життя Церкви, починаючи з найбільшого і найдосконалішого творіння Божого в усьому. Історія нашої Пресвятої Матері, Цариці Неба і Землі, через великих святих і закінчуючи героїнями нашого повсякденного життя, католицькими матерями та жінками, які приносять громаді незліченні блага. Христос встановив Свою Церкву таким чином, щоб жінки мали «більшу» роль у Ньому, ніж вони коли-небудь мали у світі.

Але він ще раз наголошує, що це не означає, що ми можемо якимось чином переосмислювати принципи, якими керується Церква. Однак, оскільки Бог не покликав чоловіків бути матерями, а також Бог не покликав жінок бути батьками і бути сакраментально висвяченими як служителі Христа в Його Церкві, наш Господь закликає чоловіків бути духовними батьками та дружинами Його нареченої, Церкви. Цю роль може виконувати лише належно призначена на цю роль особа – читаємо в пастирському листі.

Далі єпископ обговорює питання дияконіс у ранній Церкві, на яке часто посилаються прогресивні люди, вимагаючи запровадження жіночого священства або принаймні якоїсь форми їхнього парасакраментального служіння. Тим, хто запитує про потенціал жінок як дияконів у Католицькій Церкві, я пропоную таке пояснення: Святе Письмо говорить нам, що від початку Церкви жінки служили вірними слугами (грецькою: diakonos) членів Церкви (пор. Рим. 16, 1). Історики та вчені кажуть нам, що жінки відігравали багато важливих ролей у служінні ранньої церкви, включаючи благодійну діяльність для бідних, догляд за хворими, підготовку інших жінок до хрещення тощо. Але ми бачимо в книзі Діянь, що є інший вид служіння (також діаконос), спеціально покликаний апостолами та відокремлений від інших слуг у Церкві; Апостоли поклали руки на цих конкретних слуг, а потім ці слуги отримали сакраментальне рукоположення, щоб виконати свою унікальну роль, пояснює єпископ Стрікленд.

У цьому сенсі дияконат є одним із ступенів духовного шляху, який завжди був збережений для чоловіків, і Святе Письмо чітко говорить про «рукопокладання» та інші ритуали, збережені для рукоположення. Нікейський Собор у 325 році, тобто в період, коли Отці Церкви утверджували Традицію, передану від Апостольських Отців, чітко стверджує (у каноні 19), що в Церкві були «дияконіси, які отримали цей статус, оскільки на них не покладаються руки, тому що в усіх відношеннях вони повинні бути зараховані до мирян».

Джерело: Родина

Джерело