Папа проведе віртуальну зустріч зі студентами з південної Азії

Папа проведе віртуальну зустріч зі студентами з південної Азії

В рамках ініціативи, започаткованої на початку 2022 року Папської Комісії з питань Латинської Америки та Університетом Лойоли, що в Чикаго, Папа Франциск проведе онлайн-зустріч зі студентами країн півдня Азії. Це вже третя, після Латинської Америки та Африки, така зустріч з молоддю, натхнена синодальним процесом.

Пополудні, 26 вересня 2023 р., відбудеться черговий випуск ініціативи «Building Bridges» (Будуємо мости), в рамках якої Папа Франциск спілкується із студентами різних регіонів. Задум зродився в Папської Комісії з питань Латинської Америки у співпраці з Інститутом душпастирських студій при «Loyola University», що в Чикаго, як відповідь на заклик Святішого Отця залучати молоді покоління в будування синодальної Церкви. Перше таке спілкування Папи Франциска відбулося 24 лютого минулого року зі студентами Латинської Америки. Того ж року, 1 листопада, до ініціативи приєдналася студентська молодь Субсахарської Африки. Тепер же до «будування мостів» долучаться студенти південної частини Азії.

В малих групах про великі теми

Студенти-учасники, що представляють різні академічні структури регіону від Пакистану до Індії та Непалу, походять з різних дисциплінарних програм, від психології до комп’ютерних наук, від фізики до економіки. Протягом підготовного періоду вони працювали в 12 малих групах, в рамках яких мали змогу слухати один одного, в діалозі та розпізнаванні спільних суспільних проблем, адже, як зазначає Папа Франциск, «зустрічатися, слухати, розпізнавати» є правильним методом синодальної взаємодії, щоб не «опускатися до марних і непродуктивних дискусій». Відповідно, представники кожної групи виступатимуть речниками своїх одногрупників і віртуально зустрінуться з Папою наступного вівторка, 26 вересня.

В основі проекту «Будуємо мости», як випливає з його назви, лежить мета, беручи за відправну точку відстані, які часто існують між народами і культурами, долати їх, будуючи мости, що складаються з взаємного обміну досвідом – тепер і в майбутньому – заради спільних глобальних цілей, таких як екологічна стійкість, економічна справедливість та цілісний людський розвиток. Формула віртуальної зустрічі дозволяє об’єднати віддалені периферії, що часто позначені безробіттям, бідністю, насильством, дозволяючи тим, хто в них занурений, відчути простір свободи, де вони можуть бути почутими і де вони можуть запропонувати світові свої власні бачення і надії.

Джерело: vaticannews.va

Джерело