⚡️⚡️⚡️ 11.09 – 17.09.2023: найважливіші «атомні» новини тижня, що минув 🔹 Українська НАЕК «Енергоатом» та американська…

⚡️⚡️⚡️ 11.09 – 17.09.2023: найважливіші «атомні» новини тижня, що минув

🔹 Українська НАЕК «Енергоатом» та американська компанія Westinghouse Electric Company LLC уклали меморандум про взаєморозуміння у сфері впровадження малого модульного реактора Westinghouse AP300 в Україні. Угода про будівництво ММР передбачає створення спільної робочої групи для співпраці в укладенні контрактів, ліцензуванні та налагодженні локального ланцюга постачання.

🔹 Атомні електростанції за три місяці 2023 року (червень, липень, серпень) виробили на 19% електроенергії більше від прогнозних показників. Фактично АЕС щомісяця зміцнювали об'єднану енергосистему України в середньому на 500 млн кВт⋅год.

🔹 Енергоатом відправив першу партію видобутого в Україні урану канадському стратегічному партнеру. Перша партія урану, видобутого на СхідГЗК, була завантажена та відправлена до Канади, де на потужностях компанії САМЕСО український уран буде використаний для виробництва ядерного палива на потреби вітчизняних АЕС.

🔹 Завдяки ефективній ремонтній кампанії Енергоатом збільшує виробництво та продаж електроенергії й покриває зобовʼязання з виконання ПСО. Так, станом на кінець минулого тижня НАЕК сплатила за послугу ПСО за вересень 2023 року вже понад 6,3 млрд грн, або 70% від її прогнозної вартості, що дає можливість постачальникам універсальних послуг використати близько 3 млрд грн для власних розрахунків.

🔹 15 вересня 2023 року президент ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін у межах робочого візиту на одну з вітчизняних атомних електростанцій провів виробничу нараду з керівництвом та колективом станції.

🔹 У межах робочого візиту президента ДП «НАЕК «Енергоатом» Петра Котіна на одну з атомних електростанцій відбулась передача чергової партії допомоги українським захисникам-нацгвардійцям. Військові НГУ отримали квадрокоптер, портативну систему боротьби проти дронів, обладнання та комплектуючі.

#атомний_дайджест

THEA

⚡️⚡️⚡️ 11.09 – 17.09.2023: найважливіші «атомні» новини тижня, що минув 
 
🔹 Українська НАЕК «Енергоатом» та американська...

Джерело