​​Звернувся до санкційних координаторів з ЄС та всієї санкційної коаліції, включно з представниками США

​​Звернувся до санкційних координаторів з ЄС та всієї санкційної коаліції, включно з представниками США, Канади, Японії, Австралії, Нової Зеландії та іншими. Говорили про посилення антиросійських санкцій.

Пріоритети нашої подальшої роботи:

Нам потрібно зайнятися російським військово-промисловим комплексом. Західні компоненти все ще використовуються в російському озброєнні. Тут абсолютним пріоритетом є ракети та безпілотники. І їх виробництво збільшується. Це означає, що наша цивільна інфраструктура та енергосистема перебувають у ще більшій небезпеці, ніж минулого року.

Ми повинні зробити так, щоб російський військово-промисловий комплекс більше не отримав доступу до західної мікроелектроніки. Те ж саме стосується машинобудування та сенсетивних технологій. Для цього потрібне розширення експортного контролю, посилення комплаєнсу компаній, єдині списки товарів подвійного призначення та загальна синхронізація експортних політик.

У сфері енергетичних санкцій необхідно знизити і покращити контроль дотримання верхньої межі ціни на російську нафту. Порушення цінових обмежень мають бути усунені, так само як і операції російського тіньового флоту. Крім того, необхідно зробити подальші рішучі кроки для загального посилення режиму енергетичних санкцій. Слід також розглянути можливість заборони російського скрапленого природного газу.

Важливими є подальші фінансові обмеження. Запровадження додаткових санкцій проти російського фінансового сектору є настільки ж важливим, як і запобігання ухиленню від санкцій за сприяння третіх країн.

Необхідні подальші рішучі дії проти російських пропагандистів. Вони мають бути чітко ідентифіковані та позбавлені доступу до всіх своїх активів за межами рф. Більше того, вони та їхні близькі родичі не повинні користуватися перевагами комфортного життя та отримувати прибутки за кордоном. Їм має бути заборонений в'їзд до цивілізованого світу.

Необхідно якомога швидше запровадити наступний пакет санкцій. Вітаю рішучість тих, хто розслідує спроби обійти санкції. Ми повинні без вагань використовувати інструменти 11-го пакету проти третіх країн, компаній і людей, які допомагають агресору.

Україна цінує те, що залучена до санкційної роботи. Група Макфола-Єрмака регулярно працює з урядами держав і пропонує конкретні санкційні кроки, які враховуються у пакетах санкцій.

Працюємо далі.

​​Звернувся до санкційних координаторів з ЄС та всієї санкційної коаліції, включно з представниками США

Джерело