З початку повномасштабного вторгнення росії ДБР розслідує майже 1,9 тис. кримінальних проваджень щодо злочинів проти Нацбезпеки

Державне бюро розслідувань продовжує системну роботу з викриття державних зрадників та колаборантів. У межах кримінальних проваджень збираються докази та показання свідків, опрацьовуються інші матеріали.

Вони будуть використані для притягнення до відповідальності осіб, які зрадили Україну під час війни. Нагадуємо, що злочини проти нацбезпеки не мають терміну давності.

Від початку повномасштабного вторгнення, ДБР проводило розслідування 1 тис. 887 кримінальних проваджень щодо злочинів проти безпеки нашої держави.

Серед них:

1 тис. 460 кримінальних проваджень за фактом державної зради (ст. 111 КК України), 336 кримінальних проваджень – за фактом колабораційної діяльності (ст. 111-1 КК України), 28 кримінальних проваджень – щодо пособників державі-агресору (ст. 111-2 КК України) та інші.

Наразі, за результатами проведення досудового розслідування:

909 особам повідомлено про підозру, 483 особи оголошено в розшук, 1 тис. 107 осіб перевіряються на причетність до державної зради та колабораційної діяльності, 630 обвинувальних актів направлено до суду.

Серед останніх прикладів роботи ДБР з викриття зрадників та колаборантів:

Дезертир-зрадник, якого затримали в Донецькій області під час бойових дій, проведе 15 років за ґратами ДБР затримало зрадника, який у Херсоні працював на окупантів, а потім втік на Вінниччину та оформив собі статус переселенця ДБР повідомило про підозру агенту кремля, який понад рок служив на Закарпатті зв’язківцем ДБР повідомило про підозру екссудді-сенаторці з окупованих територій, призначеній окупантами у раду федерацій рф З початку повномасштабного вторгнення росії ДБР розслідує майже 1,9 тис. кримінальних проваджень щодо злочинів проти Нацбезпеки

Джерело