«Те, що Ісуса турбує найбільше — стан людського серця», — Владика Микола на парафії св. влкмч. Параскеви

«Те, що Ісуса турбує найбільше — стан людського серця», — Владика Микола на парафії св. влкмч. Параскеви

У неділю, 5 листопада, Єпископ-помічник Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ Владика Микола Семенишин з нагоди 115-ої річниці храму здійснив душпастирський візит на парафію св. влкмч. Параскеви, що у с. Опришівці, Південного протопресвітеріату.

На урочисті моління зібралося духовенство, чисельно зібрані вірні, представники влади, а також запрошені гості.

Найперше Владику Миколу зустрічали на подвір’ї святині діти, а також парох храму митр. прот. Іван Репела, протопресвітер Південний, запросивши Архієрея очолити богослужіння.

Відтак розпочалася Архієрейська Божественна Літургія, яку очолив Владика Микола у співслужінні пароха о. Івана та священнослужителів святині. У часі моління Владика Микола виголосив проповідь, у якій роздумував над словами Євангелія про багача та Лазаря:

«Мабуть, було б помилкою надто поверхнево дивитися на нинішню притчу про багача і Лазаря, та пояснювати її винятково в соціальному ключі: мовляв, Ісус стає по стороні убогих й засуджує багатих, які не спромагаються на те, щоб допомогти бодай тим, хто потребує найбільше. Бо ж Він в нинішній притчі не засуджує багатство як таке. Ісуса, хоч Він завжди ставав по стороні убогих, не турбує насамперед соціальна нерівність, притаманна людському суспільству. Те, що Ісуса турбує найбільше — стан людського серця».

Далі проповідник мовив: «Саме це зіпсуте й затверділе людське серце є першопричиною усіх соціальних негараздів: “3 нутра бо, з серця людини, виходять недобрі намисли, розпуста, злодійство, вбивство перелюби, загребущість, лукавство, обман, безсоромність, заздрий погляд, наклеп, бундючність, безглуздя”» (Мр. 7, 21-22).

«Саме таким є стан одного з героїв нинішньої притчі — багача, що «одягався в кармазин та бенкетував щодня розкішно». Його проблема насправді не у великому багатстві, в якому він живе, а в закамʼянілості серця, очей і вух, яка зробила його невразливим ані на Боже слово, ані на благання вбогого Лазаря. І саме від такої закамʼянілості, від такого затвердіння серця прагне нас Ісус застерегти і убезпечити», — мовив Архієрей.

«Те, що Ісуса турбує найбільше — стан людського серця», — Владика Микола на парафії св. влкмч. Параскеви«Те, що Ісуса турбує найбільше — стан людського серця», — Владика Микола на парафії св. влкмч. Параскеви«Те, що Ісуса турбує найбільше — стан людського серця», — Владика Микола на парафії св. влкмч. Параскеви«Те, що Ісуса турбує найбільше — стан людського серця», — Владика Микола на парафії св. влкмч. Параскеви«Те, що Ісуса турбує найбільше — стан людського серця», — Владика Микола на парафії св. влкмч. Параскеви«Те, що Ісуса турбує найбільше — стан людського серця», — Владика Микола на парафії св. влкмч. Параскеви«Те, що Ісуса турбує найбільше — стан людського серця», — Владика Микола на парафії св. влкмч. Параскеви«Те, що Ісуса турбує найбільше — стан людського серця», — Владика Микола на парафії св. влкмч. Параскеви«Те, що Ісуса турбує найбільше — стан людського серця», — Владика Микола на парафії св. влкмч. Параскеви«Те, що Ісуса турбує найбільше — стан людського серця», — Владика Микола на парафії св. влкмч. Параскеви«Те, що Ісуса турбує найбільше — стан людського серця», — Владика Микола на парафії св. влкмч. Параскеви«Те, що Ісуса турбує найбільше — стан людського серця», — Владика Микола на парафії св. влкмч. Параскеви«Те, що Ісуса турбує найбільше — стан людського серця», — Владика Микола на парафії св. влкмч. Параскеви«Те, що Ісуса турбує найбільше — стан людського серця», — Владика Микола на парафії св. влкмч. Параскеви«Те, що Ісуса турбує найбільше — стан людського серця», — Владика Микола на парафії св. влкмч. Параскеви«Те, що Ісуса турбує найбільше — стан людського серця», — Владика Микола на парафії св. влкмч. Параскеви«Те, що Ісуса турбує найбільше — стан людського серця», — Владика Микола на парафії св. влкмч. Параскеви«Те, що Ісуса турбує найбільше — стан людського серця», — Владика Микола на парафії св. влкмч. Параскеви«Те, що Ісуса турбує найбільше — стан людського серця», — Владика Микола на парафії св. влкмч. Параскеви«Те, що Ісуса турбує найбільше — стан людського серця», — Владика Микола на парафії св. влкмч. Параскеви

«Непоміркована гонитва за багатством є причиною суспільної несправедливості та численних родинних ітособистих трагедій. Натомість християнська чеснота поміркованості, яка пригадує, що людині для щастя не потрібно багато, може захоронити перед впаданням у гріх. Варто прислухатися до повчання, яке дає св. Павло: “Великий це зиск — побожність, вона бо дає вдовілля. Ми бо не принесли на світ нічого, та й винести нічого не можемо. А маючи поживу та одежу, цим будемо вдоволені”», — мовив на завершення Владика.

Після богослужіння у храмі лунало Многоліття, а відтак Архієрей висловив вдячність пароху храму за запрошення на моління й привітав всю парафіяльну спільноту зі святом.

Згодом Владика Микола подякував душпастирям за ревне служіння на парафії, пригадавши, що всі ми покликані служити Ісусу Христу.

«Вітаю всіх вірних, гостей, а також нашу владу! Нехай справді милосердний Господь провадить нас до спасіння, інколи до того спасіння треба йти через терня. Пам’ятаймо, що з Богом, з нашими Захисниками й волонтерами ми переможемо», — мовив Владика.

«Справжня перемога залежить від Бога. Тому ми не зупиняємося молитися. Нехай Господь нас провадить і дає силу вистояти проти ворога», — додав Єпископ-помічник.

Згодом о. Іван Репела подякував Архієрею за спільну молитву Божественної Літургії, бажаючи наснаги, здоров’я та Божих ласк. Відтак п. Оксана Савчук, народна депутатка України, звернулася до парафіяльної громади, вітаючи всіх з радісним днем, та побажала єдності й миру.

Насамкінець духовенство та вірні молилися за перемогу й мир в Україні «Боже Великий, Єдиний», а опісля Архієрей уділив усім архієрейське благословення.

«Те, що Ісуса турбує найбільше — стан людського серця», — Владика Микола на парафії св. влкмч. Параскеви«Те, що Ісуса турбує найбільше — стан людського серця», — Владика Микола на парафії св. влкмч. Параскеви«Те, що Ісуса турбує найбільше — стан людського серця», — Владика Микола на парафії св. влкмч. Параскеви«Те, що Ісуса турбує найбільше — стан людського серця», — Владика Микола на парафії св. влкмч. Параскеви«Те, що Ісуса турбує найбільше — стан людського серця», — Владика Микола на парафії св. влкмч. Параскеви«Те, що Ісуса турбує найбільше — стан людського серця», — Владика Микола на парафії св. влкмч. Параскеви«Те, що Ісуса турбує найбільше — стан людського серця», — Владика Микола на парафії св. влкмч. Параскеви«Те, що Ісуса турбує найбільше — стан людського серця», — Владика Микола на парафії св. влкмч. Параскеви«Те, що Ісуса турбує найбільше — стан людського серця», — Владика Микола на парафії св. влкмч. Параскеви«Те, що Ісуса турбує найбільше — стан людського серця», — Владика Микола на парафії св. влкмч. Параскеви«Те, що Ісуса турбує найбільше — стан людського серця», — Владика Микола на парафії св. влкмч. Параскеви«Те, що Ісуса турбує найбільше — стан людського серця», — Владика Микола на парафії св. влкмч. Параскеви«Те, що Ісуса турбує найбільше — стан людського серця», — Владика Микола на парафії св. влкмч. Параскеви«Те, що Ісуса турбує найбільше — стан людського серця», — Владика Микола на парафії св. влкмч. Параскеви«Те, що Ісуса турбує найбільше — стан людського серця», — Владика Микола на парафії св. влкмч. Параскеви«Те, що Ісуса турбує найбільше — стан людського серця», — Владика Микола на парафії св. влкмч. Параскеви«Те, що Ісуса турбує найбільше — стан людського серця», — Владика Микола на парафії св. влкмч. Параскеви«Те, що Ісуса турбує найбільше — стан людського серця», — Владика Микола на парафії св. влкмч. Параскеви«Те, що Ісуса турбує найбільше — стан людського серця», — Владика Микола на парафії св. влкмч. Параскеви«Те, що Ісуса турбує найбільше — стан людського серця», — Владика Микола на парафії св. влкмч. Параскеви«Те, що Ісуса турбує найбільше — стан людського серця», — Владика Микола на парафії св. влкмч. Параскеви«Те, що Ісуса турбує найбільше — стан людського серця», — Владика Микола на парафії св. влкмч. Параскеви

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ

Джерело