Кардинал, який з Іваном Павлом ІІ винайшов Світові дні молоді, стане блаженним

Кардинал, який з Іваном Павлом ІІ винайшов Світові дні молоді, стане блаженним

Прийнявши перед загальною аудієнцією в середу Префекта Дикастерії в справах визнання святих, Папа Франциск затвердив декрети цього відомства, один з яких відкриває шлях для беатифікації аргентинського кардинала Едоардо Піроніо.

Папа Франциск затвердив для проголошення декрет Дикастерії в справах визнання святих про чудо, отримане за заступництвом Слуги Божого кардинала Едоардо Франсіско Піроніо, співробітника святого Івана Павла ІІ, який, як голова Папської Ради в справах мирян, став разом з ним співініціатором Світових днів молоді. Зустрівшись в середу, 8 листопада 2023 р., перед початком загальної аудієнції, з кардиналом Марчелло Семераро, Префектом Дикастерії в справах визнання святих, Святіший Отець також затвердив декрети про визнання геройського виміру чеснот трьох інших кандидатів на прославу.

Майбутній блаженний

Майбутній блаженний кардинал Едоардо Франсіско Піроніо народився 1920 року в Аргентині, а відійшов до вічності в Римі 1998 року. Він брав участь як експерт у працях Другого Ватиканського Собору, в 1970-х роках розпочав служіння в Римській Курії, а святий Іван Павло ІІ 1984 року призначив його головою Папської Ради в справах мирян, на чолі якої він прослужив до 1996 року і де реалізував ідею Святішого Отця про організацію великих зібрань молоді з усього світу, що сьогодні відомі як Світові дні молоді, що вважаються однією з найбільших подій, організовуваних Католицькою Церквою.

Щодо чуда, яке приписують заступництву Слуги Божого, то йдеться чудесне зцілення півторарічної дитини, яка отруїлася порошком порпоріни, що спричинило гострий респіраторний дистрес-синдром. Для лікарів він був близький до смерті. В цей день проходив так званий «Марш надії», ініціатива, яку започаткував Піроніо. З цієї нагоди парафіяльний священик розповсюдив буклет з духовним заповітом кардинала, отримавши який, батьки хлопчика почали просити про заступництво, читаючи молитву з брошури. Через два дні вже були помітні перші покращення, а через 11 днів дитину виписали з лікарні. Встановлено «причинно-наслідковий зв’язок між молитвою про заступництво і швидким повним і тривалим одужанням, яке неможливо пояснити з наукової точки зору», зазначається в декреті Дикастерії. Це відкриває шлях до проголошення його блаженним Католицької Церкви.

Геройський вимір чеснот

Іншими трьома декретами проголошується геройський вимір чеснот Слуг Божих, що означає завершення дослідження їхнього життя. Для того, щоб вони були проголошені блаженними, в подальшому потрібне визнання чуда за їхнім заступництвом. У цьому переліку італійський священик зі Згромадження Роґаціоністів Ісусового Серця о. Джузеппе Мараццо (1917-1992), індійська черниця с. Елісва від Діви Марії Вакаїль (1831-1913) та італійська черниця с. Франческа Елеонора Форесті (1898-1953).

Джерело: vaticannews.va

Джерело