“Роман Стендаля “Червоне і чорне”: історія кохання, яка почалась із самолюбства і закінчилась щирим почуттям”, – сестра Христина Кароль

Сестра Христина Кароль продовжує розглядати твори французьких авторів, цього разу, в програмі, ґрунтовно проаналізовано характер та моральну еволюцію головного героя роману Стендаля “Червоне і чорне” Жульєна Сореля.

"Роман Стендаля "Червоне і чорне": історія кохання, яка почалась із самолюбства і закінчилась щирим почуттям", - сестра Христина Кароль

В романі “Червоне і чорне” Стендаль змалював три головні прошарки суспільства: буржуазію, духовенство і дворянство.

Роман поділений на частини відповідно до етапів, які переживає головний герой твору Жульєн Сорель – дуже цікавий персонаж, тобто цікавий своїми протиріччями, цікавий своїм характером: неодноманітним та неоднозначним, таким, що дуже схожий на нас. Цими етапами є міста, які будуть характеризувати те, що відбувається з головним героєм, а саме: Вер’єр, Безансон, Париж, в’язниця.

Спершу, говоримо про Вер’єр і про життя, яке має Жульєн Сорель, побачимо його простим хлопчаком, який має гострий розум, логіку та вивчив латину у відставного лікаря-бонапартиста. На противагу своїм братам – простим робітникам, Жульєн має певні амбіції і хоче стати важливим як Бонапарт, хоче бути Кимось.
У Вер’єрі є мер – пан де Реналь, який з дружиною хоче, щоб їхні діти вчили латину, а тому беруть Жульєна до себе в дім гувернером. Саме тут Жульєн Сорель починає ставати тим, ким він хоче.

Сестра Христина Кароль пропонує подивитись на стосунки Жульєна Сореля та дружини мера Луїзи де Реналь під певним кутом, просто спостерігаючи, без упередження і засудження, за розвитком цієї ситуації. Спостерегти як Стендаль накладає шар за шаром, щоб надати цим взаєминам чогось особливого, та показує дрібниці, з яких розвиваються стосунки між пані де Реналь і Жульєном. 

У другому періоді життя Жульєна, у Безансоні в семінарії, можемо побачити як він – людина дуже розумна і логічна, відрізняється від інших семінаристів та здружується з абатом Піраром, котрий пізніше відрекомендує Сореля маркізу де Ла Молю.

Новий етап життя Жульєна Сореля розпочинається в Парижі у маркіза де Ла Моля, де він має інші стосунки – кохання з Матильдою де Ла Моль, яке є зовсім іншим.

Перебуваючи у в’язниці до Жульєна Сореля приходить, нарешті, розуміння, усвідомлення справжності: хто я? чого я хочу, дійсно? де я був щасливим? кого я любив? і де я був дійсно любленим?

Сестра Христина Кароль

Джерело