⚛️ Centrus Energy постачає першу партію урану HALEU, який є критично важливим для реакторів нового покоління

⚛️ Centrus Energy постачає першу партію урану HALEU, який є критично важливим для реакторів нового покоління

Це ключовий етап для американського ринку ядерного палива, адже наразі високопробний низькозбагачений уран (HALEU – high-assay low-enriched uranium) виробляється в промислових масштабах лише в росії.

Американська компанія Centrus Energy вперше за 70 років запустила комерційне виробництво високопробного низькозбагаченого урану в США, поставивши першу партію Міністерству енергетики США (DOE). Це паливо виготовили на заводі Piketon, штат Огайо і воно призначено для передових реакторів, проєкти яких наразі досліджуються для комерційного застосування. Компанія планує виробити 20 кг HALEU до кінця року, наростивши обсяги до 900 кг у 2024 році.

DOE розраховує профінансувати проєкти розробок реакторів наступного покоління на близько $600 млн у межах програми Advanced Reactor Demonstration Program, і «дев’ять із десяти таких реакторів використовують паливо HALEU», – заявив Джеффрі Купер, технічний директор у Centrus.

«Ми хотіли б уникнути збільшення нашої енергетичної залежності від палива з рф. Тому вкрай важливо забезпечити постачання HALEU, враховуючи кількість передових реакторів, які плануються використовувати його в майбутньому в межах комерційного впровадження», – додав Купер.

Менше 1% природного урану становить U-235, ізотоп урану, здатний підтримувати ланцюгову ядерну реакцію. Сучасні реактори використовують низькозбагачений уран (LEU), який містить майже 5% U-235, а HALEU збагачується майже до 20% методом газового центрифугування.

Нагадаємо, після початку повномасштабного вторгнення рф Україна повністю відмовилася від ядерного палива країни-агресорки та диверсифікувала його постачальників, поглибивши співробітництво з американською компанією Westinghouse.

Саме Україна продемонструвала всій Європі, що позбавитися залежності від російського палива можливо та необхідно.

spectrum.ieee.org/nuclear-power-plant-2666199640

#атомні_новини

THEA

⚛️ Centrus Energy постачає першу партію урану HALEU, який є критично важливим для реакторів нового покоління

Джерело