Провів зустріч із радником Президента США з питань національної безпеки Джейком Салліваном

Провів зустріч із радником Президента США з питань національної безпеки Джейком Салліваном

Провів зустріч із радником Президента США з питань національної безпеки Джейком Салліваном, секретарем Ради національної безпеки, радником Прем’єр-міністра Великої Британії з питань національної безпеки Тімоті Барроу, зовнішньополітичним радником канцлера Німеччини Єнсом Пльотнером і радником Президента Франції з питань зовнішньої політики Еммануелем Бонном. 

Пригадав нашу зустріч у такому ж форматі, яка відбулася майже два роки тому, ще до початку повномасштабного вторгнення рф в Україну.

Тоді в мене запитали, що робитиме Україна, якщо росія нападе, а я відповів: «Будемо боротися». І ми боремося.

Зараз ми зустрілися у Вашингтоні й обговорили подальші кроки для посилення України, надання безпекових гарантій.

Також проговорили ситуацію на полі бою. Українська армія відвоювала вже близько 50% раніше окупованих територій, проте сьогодні чисельність російського угруповання в Україні втричі більша, ніж на початку агресії, тож наша країна потребує збереження міжнародної підтримки. 

На зустрічі йшлося про захист «зернового коридору» в Чорному морі.

Продовжили діалог щодо укладення двосторонніх угод про безпекові гарантії в межах Спільної декларації про підтримку України, ухваленої країнами G7 у Вільнюсі. Було зазначено, що робота, яка здійснюється в цьому контексті, сприятиме переходу сил оборони нашої держави на стандарти НАТО та західне озброєння.

Радники лідерів США, Великої Британії, Німеччини та Франції запевнили, що підтримуватимуть Україну стільки, скільки буде потрібно заради досягнення справедливого миру.

Джерело