Міжєпархіальна співпраця задля збереження довкілля

Міжєпархіальна співпраця задля збереження довкілля

17 листопада 2023 р. в м. Радехові відбувся екологічний семінар для священників на якому піднімалися теми: «Митрополит Андрей і екологія» та «Енергоефективність і енергозбереження».

Розпочали захід з Молебню до Бога Творця в церкві св. Миколая, який очолив о. Юрій Михайлюк – декан Радехівський у співслужінні о. Василя Ждана – декана Лопатинського, о. Сергія Довби екореферента Львівської архієпархії та о. Юрія Годіся – голови екологічної комісії Сокальсько-Жовківської єпархії. Після Молебню «Хвала Богові Творцеві» спільно помолилися за прославу Праведного Митрополита Андрея Шептицького.

Далі о. Юрій поділився думками про енергоефективність і запросив священників до виголошення проповідей на екологічну тематику. Окрім цього екореферент наголосив на важливості енергозбереження, зокрема у важкий час війни. Опісля о. Юрій представив гостя і лектора о. Сергія Довбу, який презентував доповідь на тему: «Ставлення Праведного Митрополита Андрея Шептицького до природи і екології».

Міжєпархіальна співпраця задля збереження довкілля

Свою доповідь отець Сергій розпочав з енцикліки папи Франциска «Laudato si’» та його інтегральної екології і, як зазначив отець, по цій схемі жив та працював Праведний Митрополит Андрей, щоденно стверджуючи своїм життям турботу про Боже створіння. Важливі фактори, які вплинули на Праведного Митрополита – це було середовище в якому він зростав, і мама, яка привила йому любов до природи.

Також священники дізналися багато цікавих фактів з життя Митрополита, зокрема, як він запрошував отців до бережного ставлення як до природи, так і до тварин. Отець-доповідач зумів гарно і змістовно донести значення Богом створеного світу в житті Митрополита, провести аналогію до теперішнього часу. Кожен слухач отримав багато цікавої інформації з життя митрополита, не тільки, як батька Церкви, але і батька всього живого, що потребує догляду та піклування.

Міжєпархіальна співпраця задля збереження довкілля

Під кінець зустрічі, усім присутнім був запрезентований банер проти підпалів, розроблений Екологічним бюро.

На завершення отець Юрій, декан Радехівський, подякував екореферентам за проведену зустрічі і за чудову, пізнавальну і змістовну лекцію.

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології

Джерело