У Львівському онкологічному регіональному лікувально-діагностичному центрі відбулась онкологічна підсумкова конференція за 2023 рік

У Львівському онкологічному регіональному лікувально-діагностичному центрі відбулась онкологічна підсумкова конференція за 2023 рік

Відтак, фахівці обговорили та проаналізували діяльність онкологічної служби Львова та області за 2023 рік, а також статистику онкологічних захворювань на Львівщині.

Також під час конференції доктор медичних наук, заступник директора з наукової роботи Національний інститут раку Андрій Лукашенко презентував учасникам заходу національну стратегію контролю злоякісних новоутворень до 2030 року. Участь у заході взяв заступник голови Яворівська районна державна адміністрація Андрій Тиндик За інформацією центру, минулого року на Львівщині взяли на облік 7975 первинних пацієнтів з онкологічними захворюваннями. З них лише 3679 людей звернулись до лікарів у І-ІІ стадіях (46,1%). У понад 1400 осіб хворобу виявили на ІІІ стадії (17,6%). А 1530 мешканців Львівщини діагноз почули вже у IV стадії (19,2%). Щодо ситуацію у Яворівському районі то статистика невтішна, адже у 2022 році пацієнтів з онкологічними захворюваннями було 114, а у 2023 році зареєстровано вже 155 хворих. За словами в.о. генерального директора Львівського онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру Олега Дуди, такі показники занедбаності захворювання є дуже високими. Тому кожен на своєму місці має долучитись до того, щоб підвищити свідомість та відповідальне ставлення людей до власного здоров’я і збільшити кількість випадків діагностування недуг на ранніх стадіях, коли лікування значно ефективніше. «Зараз наша онкологічна служба має бути спрямована на раннє виявлення та скринінг онкологічних захворювань. Потрібно робити все для того, щоб пацієнт з онкологічною хворобою прийшов до нас якомога швидше й отримав якісне та ефективне лікування. Варто розуміти: якщо цей пацієнт звернеться пізніше, він буде отримувати значно важче для свого організму і дорожче для держави лікування», – розповів Олег Дуда.

Важливо пам’ятати! Онкологічне захворювання – не вирок. Жителі району закликаємо дбати про своє здоров’я та не відкладати обстеження на потім. Бережіть себе та своїх рідних.

Джерело