​​СТАН ЕНЕРГОСИСТЕМИ 🔹Фахівці «Укренерго» разом з обленерго відновлюють електропостачання споживачів в Кривому Розі

​​СТАН ЕНЕРГОСИСТЕМИ
🔹Фахівці «Укренерго» разом з обленерго відновлюють електропостачання споживачів в Кривому Розі, знеструмлених під час нічної атаки.
🔹Потепління та сонячна погода сприяють зниженню споживання.
🔹Імпорт здійснюється з 4 країн.

НАСЛІДКИ АТАКИ
В ніч на 2 лютого російськими БПЛА були цілеспрямовано атаковані 2 підстанції НЕК «Укренерго». Внаслідок атаки на одній з них було пошкоджено обладнання, персонал не постраждав. Завдяки встановленому захисту вдалося уникнути пожежі. Знеструмлювались побутові та промислові споживачі в м. Кривий Ріг та окремі промислові споживачі в дніпровському регіоні. Аварійно-відновлювальні роботи розпочались одразу після дозволу військових. Триває заживлення споживачів по резервним схемам.

СПОЖИВАННЯ
Вчора, 1 лютого, добовий максимум споживання був зафіксований ввечері, його рівень був на 0,8% нижче, ніж 31 січня.
Сьогодні станом на 9:00 рівень споживання електроенергії на 1,8% нижче за відповідний показник вчора 1 лютого.
Попри потепління зима триває і загальний рівень споживання залишається високим. Будь ласка, споживайте електроенергію ощадливо.

ВИРОБНИЦТВО ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ
Електроенергії, виробленої електростанціями всіх видів, вистачає для забезпечення енергопостачання всіх юридичних та побутових споживачів. Виникнення дефіциту в енергосистемі не прогнозується.
Протягом доби на теплових електростанціях в поточний ремонт вийшли 2 енергоблоки.

ЕКСПОРТ/ІМПОРТ
Імпорт електроенергії здійснюється протягом доби з Польщі, Словаччини, Румунії та Молдови. Загальний обсяг 2 475 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 687 МВт. З 1 грудня технічна можливість імпорту електроенергії з Європи до України та Молдови складає 1700 МВт.
Експорт сьогодні відсутній.

МЕРЕЖІ УКРЕНЕРГО ТА ОБЛЕНЕРГО
Пропускна здатність високовольтних мереж «Укренерго» достатня для покриття наявного попиту.
Загалом через бойові дії та з інших причин на ранок без світла залишаються 348 населених пунктів. Є нові пошкодження через обстріли в мережах Дніпропетровської, Донецької, Харківської, Херсонської областей.

Джерело