Вперше в новому році відбулися збори протопресвітерів Івано-Франківської Архієпархії

Вперше в новому році відбулися збори протопресвітерів Івано-Франківської Архієпархії

У четвер, 1 лютого, у стінах Івано-Франківської духовної семінарії вперше у 2024 році відбулися збори протопресвітерів Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, які очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

Зібрання традиційно розпочалося зі спільної молитви. Відтак до присутніх із духовними роздумами про гордість і покору звернувся митр. прот. Юрій Новіцький, протопресвітер Центральний та настоятель Архікатедрального і Митрополичого собору Воскресіння Христового.

Далі до слова запросили гостя засідання — п. Богдана Марчука, голови громадської організації «Спілка християнського відродження», який закликав священнослужителів до співпраці зі школами з метою збереження християнських цінностей.

Своєю чергою Митрополит Володимир закликав п. Богдана, щоб громадські організації об’єднувались у вирішенні цих питань, та запевнив у підтримці із боку архієпархіального управління. Крім того, о. Маркіян Букатчук, директор Католицького ліцею св. Василія Великого, заохотив священнослужителів до співпраці з керівництвом шкіл, щоб навчальні плани узгоджувалися із християнськими цінностями.

Згодом до присутніх звернувся митр. прот. Мирослав Любінець, протопресвітер Букачівецький. Священник висловив вдячність душпастирям та вірним Архієпархії, які спричинилися до надання допомоги на відновлення каплиці, яка згоріла у 2023 році у Підмихайлівцях, на території психіатричної лікарні.

Відтак зі своїм словом звернувся Митрополит Володимир, який висловив вдячність душпастирям та парафіяльним спільнотам за проведення благодійної різдвяної збірки коштів на потреби Збройних сил України, які Архієпархія згодом передасть українським Захисникам. Крім того, Архієпископ заохотив і надалі, упродовж всього року, проводити такі збірки на парафіях для перемоги України та осягнення миру.

Пізніше до учасників зборів звернувся митр. прот. Степан Балагура, синкел у справах духовенства і священичих родин Архієпархії, який заохотив священнослужителів продовжувати засновувати парафіяльні «Карітаси» при храмах, щоб служити потребуючим людям.

Також священнослужитель наголосив на важливості постійного проведення євангелізації й катехизації молоді при всіх парафіях.

Далі слово надали бр. Ігорю Ліберсбаху, координатору організації «Українська молодь – Христові» Івано-Франківської Архієпархії, який розповів про діяльність цього молодіжного об’єднання вірних.

Зокрема він повідомив, що в Івано-Франківській Архієпархії діє вже 14 осередків, де молодь активно залучається до парафіяльного життя, а також заохотив засновувати нові осередки при парафіях. Для цього потрібно звернутися до координатора, а також архієпархіального духівника УМХ, яким є прот. Олексій Данилюк.

Крім того, Владика Володимир зазначив, що у реалізації цієї справи можуть бути залучені голови молодіжних комісій протопресвітеріатів Архієпархії.

Своєю чергою, духівник спільноти УМХ – о. Олексій Данилюк подякував душпастирям за сприяння та готовність допомогти у заснуванні таких спільнот при храмах.

Згодом до духовенства звернувся о. Роман Залеський, координатор та представник військових капеланів Архієпархії, який заохотив душпастирів до капеланської служби у зв’язку із вакантними посадами, а також висловив вдячність за постійну молитву за всіх військовослужбовців та всіх полеглих Воїнів, що загинули за волю і незалежність України.

Наступним слово мав прот. Віталій Максимів, синкел у парафіяльно-економічних справах та соціального підприємництва Архієпархії, який представив звіт діяльності Гуманітарного координаційного центру Архієпархії за 2023 рік.

Душпастир розповів про надані пільги пацієнтам в Лікувально-діагностичному центрі «Клініка Святого Луки», про проживання внутрішньо переміщених осіб в будинках Архієпархії, про роздані продуктові набори проєкту «Разом з Україною», про допомогу постраждалим від підриву Каховської ГЕС, про допомогу Харківському Екзархату УГКЦ, психологічну допомогу ВПО та інші види наданої допомоги, а також представив план діяльності на 2024 рік.

Крім того, о. Віталій продемонстрував загальний звіт із різдвяної збірки на парафіях Архієпархії для Збройних сил України.

Відтак слово мав допоміжний економ Архієпархії прот. Іван Горнецький, який розповів про ремонтно-реставраційні роботи у будівлі «Кедрові палати» реколекційного центру «Підлюте» Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, де зараз проживають внутрішньо переміщені особи.

Пізніше Митрополит Володимир ще раз пригадав про потребу засновувати парафіяльні «Карітаси» для розвитку Церкви та добра потребуючих осіб, а також подякував душпастирям за минулорічну працю в соціальному служінні всім, хто постраждав через війну, а також запевнив у підтримці з боку архієпархіального управління.

Згодом судовий вікарій Архієпархії прот. Віталій Токар ознайомив духовенство з душпастирським планом Івано-Франківської Архієпархії на період до 2025 року, який доданий до нового «Вісника» Архієпархії. https://ugccif.org.ua/visnyk/

Насамкінець зборів Владика Володимир привітав ювілярів, яким все духовенство заспівало «Многоліття». Збори завершились спільною молитвою.

Відтак у стінах семінарії для духовенства відбулася розколяда, яку підготували брати-семінаристи Івано-Франківської духовної семінарії ім. свщмч. Йосафата.

У часі виконання колядок Митрополит звернувся до священнослужителів та усіх присутніх із такими словами:

«У цей нелегкий час війни стараймося служити нашим парафіянам та всім потребуючим. Не забуваймо про нашу самопосвяту Христовому люду та пам’ятаймо, у чому полягає наше покликання – служити Церкві й народу. Просімо у Бога благословення, щоб це служіння було любе і миле для кожного з нас».

Наступні збори відбудуться 5 березня 2024 року.

Вперше в новому році відбулися збори протопресвітерів Івано-Франківської АрхієпархіїВперше в новому році відбулися збори протопресвітерів Івано-Франківської АрхієпархіїВперше в новому році відбулися збори протопресвітерів Івано-Франківської АрхієпархіїВперше в новому році відбулися збори протопресвітерів Івано-Франківської АрхієпархіїВперше в новому році відбулися збори протопресвітерів Івано-Франківської АрхієпархіїВперше в новому році відбулися збори протопресвітерів Івано-Франківської АрхієпархіїВперше в новому році відбулися збори протопресвітерів Івано-Франківської АрхієпархіїВперше в новому році відбулися збори протопресвітерів Івано-Франківської АрхієпархіїВперше в новому році відбулися збори протопресвітерів Івано-Франківської АрхієпархіїВперше в новому році відбулися збори протопресвітерів Івано-Франківської АрхієпархіїВперше в новому році відбулися збори протопресвітерів Івано-Франківської АрхієпархіїВперше в новому році відбулися збори протопресвітерів Івано-Франківської АрхієпархіїВперше в новому році відбулися збори протопресвітерів Івано-Франківської АрхієпархіїВперше в новому році відбулися збори протопресвітерів Івано-Франківської АрхієпархіїВперше в новому році відбулися збори протопресвітерів Івано-Франківської АрхієпархіїВперше в новому році відбулися збори протопресвітерів Івано-Франківської АрхієпархіїВперше в новому році відбулися збори протопресвітерів Івано-Франківської АрхієпархіїВперше в новому році відбулися збори протопресвітерів Івано-Франківської АрхієпархіїВперше в новому році відбулися збори протопресвітерів Івано-Франківської АрхієпархіїВперше в новому році відбулися збори протопресвітерів Івано-Франківської АрхієпархіїВперше в новому році відбулися збори протопресвітерів Івано-Франківської АрхієпархіїВперше в новому році відбулися збори протопресвітерів Івано-Франківської АрхієпархіїВперше в новому році відбулися збори протопресвітерів Івано-Франківської АрхієпархіїВперше в новому році відбулися збори протопресвітерів Івано-Франківської АрхієпархіїВперше в новому році відбулися збори протопресвітерів Івано-Франківської АрхієпархіїВперше в новому році відбулися збори протопресвітерів Івано-Франківської АрхієпархіїВперше в новому році відбулися збори протопресвітерів Івано-Франківської АрхієпархіїВперше в новому році відбулися збори протопресвітерів Івано-Франківської Архієпархії

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ

Джерело