Сьогодні воєнні розвідники України відзначають професійне свято
7 вересня цього року Головне управління розвідки Міністерства оборони України відзначає 30-ту річницю з дня свого створення. Саме цього дня у 1992 році, відповідно до Указу Президента “Про Управління воєнної стратегічної розвідки Міністерства оборони України”, у складі вітчизняного оборонного відомства було створено розвідувальний орган стратегічного рівня, що стало початком історії воєнної розвідки незалежної України.
Це свято — свідчення визнання особливої ролі, яку відіграє воєнна розвідка у справі захисту національних інтересів України, особливо нині, коли триває широкомасштабна агресія росії та відбуваються значні геополітичні зміни в безпековому середовищі.
Бої за Ірпінь та Бучу, оборона Мощуна, звільнення від окупантів острова Зміїний…
Сьогодні, згідно з українським законодавством, ГУР МО України здійснює розвідувальну діяльність у воєнній сфері, сферах оборони, військового будівництва, військово-технічній та кібербезпеки.
У складних умовах збройної агресії країна потребує ефективної та активної розвідки, спроможної до надання оперативної, об’єктивної та достовірної розвідувальної інформації, а також реальних прогнозів для ухвалення керівництвом країни важливих державних рішень у сфері національної безпеки.
Військові частини та підрозділи воєнної розвідки України реформуються та переоснащуються, продовжуючи при цьому постійно здобувати розвідувальну інформацію про дії та наміри ворога.
Розвідники викривають системи управління та зв’язку, бойовий та чисельний склад, стан укомплектованості озброєнням, військовою технікою та матеріально-технічного забезпечення, спрямованість бойової та оперативної підготовки, морально-психологічний стан, характер дій з’єднань та військових частин противника, виявляють місця дислокації та вогневі позиції підрозділів російсько-терористичних військ, а також новітні зразки російського озброєння.
Ще довго буде закритою інформація про імена багатьох розвідників та деталі сотень спеціальних операцій, завдяки яким Україна відстоює свою незалежність та суверенітет. Саме завдяки професійним діям розвідки став можливим успішний наступ українських сил влітку 2014 року, у результаті якого було визволено Слов’янськ, Краматорськ та інші українські міста. Зрозуміло, що про сучасні операції воєнної розвідки немає інформації у відкритих джерелах. Однак деякі з них усе ж стають відомі загалу. Бої за Ірпінь та Бучу, оборона Мощуна, допомога оборонцям Маріуполя, звільнення від окупантів острова Зміїний, визволення з ординських катівень захисників нашої держави та цивільних заручників. Ці події вже вписані золотими літерами в новітній літопис воєнної розвідки України.
На рахунку воєнних розвідників сотні знищених окупантів і зрадників України та десятки тисяч врятованих життів наших громадян.
Наші розвідники налагодили дієві відносини із партнерами з НАТО
Боротьбу з окупантами українські розвідники здійснюють за підтримки міжнародних партнерів. У галузі міжнародної співпраці воєнна розвідка України досягла значних успіхів. Головне управління розвідки Міністерства оборони України налагодило дієві відносини із партнерами з НАТО та розвідувальними співтовариствами провідних країн світу. Це передбачає своєчасний і ефективний обмін усім обсягом інформації. Партнери захоплюються професіоналізмом та мужністю наших воїнів, здатних успішно виконувати завдання в надзвичайно небезпечних умовах. А спецслужби держави-окупанта у своїх численних провалах звинувачують саме українських розвідників.
Протягом понад восьми років російсько-української війни надзвичайно важливим завданням воєнної розвідки України було отримання та наповнення доказової бази щодо російської агресії стосовно України, а також доказів вчинення російськими терористичними військами воєнних злочинів.
Отримана в процесі взаємодії з іноземними партнерами інформація дуже важлива не лише для воєнної розвідки, а й для ретельного збору доказів для притягнення країни-агресора до відповідальності в Міжнародному суді. Під час слухань Міжнародного суду ООН в Гаазі українська сторона надала докази підтримки росією терористичної діяльності на нашій території та докази на підтвердження діяльності рф як спонсора тероризму в Україні, добуті саме співробітниками воєнної розвідки України.
Професіонали, які впораються з будь-яким завданням
В умовах війни українські розвідники, ризикуючи власним життям, виконують завдання на найбільш важливих напрямах. Сьогодення й майбутнє вимагає нових методів, форм і способів як збройної боротьби, так і розвідувальної. Боронячи Україну, воїни-розвідники продовжують нарощувати свої професійні можливості, розвивають агентурну мережу, осучаснюють свою матеріально-технічну базу, переймають та діляться досвідом із партнерами, готують професійні кадри, які вже завтра творитимуть майбутнє воєнної розвідки та України. У системі ГУР МО України відбувається постійне підвищення рівня технічної та управлінської готовності, впровадження нових технологічних рішень у розвідувальні функції та вдосконалення можливостей щодо добування та обробки розвідувальної інформації. З’явилися потужні комплекси радіорозвідки та радіомоніторингу, сучасні безпілотні авіаційні комплекси іноземного та вітчизняного виробництва, які вже стоять на озброєнні українських розвідників. Щоб якнайшвидше отримувати більш цілісні прогностичні висновки про дії ворога, відбувається перебудова форматів аналітичної роботи. Ще одним напрямом є постійна розробка детальних сценаріїв наших відповідей на різні безпекові загрози.
Протягом 30 років свого існування воєнна розвідка України була і залишається важливою складовою системи воєнної безпеки держави. І в умовах російсько-української збройної агресії проти України можна без перебільшення сказати, що діяльність воєнної розвідки України є однією з основних запорук існування української державності та її суверенності.
Сьогодні основна мета співробітників Головного управління розвідки МО України — це перемога над російським агресором і звільнення тимчасово окупованих територій України, адже розвідники — один із найбільш професійних та боєздатних військових колективів, де служать загартовані війною професіонали, які впораються з будь-яким завданням.
Служба зв’язків з громадськістю ГУР МОУ