Перший «бойовий» виїзд для Романа відбувся на початку березня, коли лисичанський магазин «Городок» потрапив під обстріл

Перший «бойовий» виїзд для Романа відбувся на початку березня, коли лисичанський магазин «Городок» потрапив під обстріл, а його група ліквідовувала наслідки події.
«Звісно я не експерт з балістики та зі зброї, та тільки сліпий не побачив би дірку у даху, яку пробив ворожий снаряд і проламав два поверхи та зупинився у підвалі будівлі», – згадує він.

З того часу обстріли супроводжували лисичанських вогнеборців на кожному кроці. Так одного разу під час виїзду на виклик до будинку, де зайнявся дах від обстрілу, над бригадою вогнеборців просвистіли ракети у напрямку місцевої шахти.
Пожежна частина Романа була місцем евакуації жителів Лисичанська. Для них бійці готували гарячу їжу та напої. Інколи доводилось залишати людей у себе, якщо евакуаційні автомобілі були повністю заповнені.
Після того, як росіяни розбомбили насосні станції–вода у місті зникла. Тому Роман разом з напарниками розвозив технічну воду для лисичан. За його спогадами, вони розвозили воду по центру міста.
В один з таких днів, прийшло оповіщення про пожежу в білогорівській школі. Пожежна бригада якраз звільнилась від розвозу води та вирушила на місце події.

«Коли ми приїхали, ми потрапили у дуже складне становище: за кілометр від пожежі протікав Сіверський Донець, по інший берег якого у «зельонці» розташовувалися мінометні та артилерійські розрахунки росіян. Ми розмотували пожежні рукави і починали гасити полум’я та розбирали завали у момент тиші, а потім збирали все назад та лягали в укриття під час обстрілів», – розповідає він.

Це відбувалось неодноразово і це вибивало із сил вогнеборців. Втім їх терпіння, витримка та професіоналізм допомогли врятувати з-під завалів не одне життя цивільних.

За словами Романа, він готовий у будь-який момент виконати наказ на повернення до Луганщини і продовження несення служби вдома.

Джерело