“Львівський оборонний кластер” передав гвардійцям тисячу бронежилетів
Тисячу бронежилетів доправили до Харкова та передали гвардійцям представники “Львівського оборонного кластера”.
Бійці називають це надійний та зручний засіб індивідуального екіпірування “плитоноскою”. Він має чохол зі стійкого матеріалу Kordura 1000 den та плити з бронесталі з показником твердості 600 за Брінеллем. Також плити оснащені спеціальним демпферним та протиуламковим шарами.
“Дуже комфортно сидить, просто припасовується, має міцні наліпки [т.зв. “липучки для одягу”] і тримається не лише на плечах”, — ділиться гвардієць Олександр.
“Військовими частинами Східного територіального об’єднання Національної гвардії України було отримано тисячу бронежилетів четвертого класу для комплектування особового складу. — пояснив гвардієць Олег. Він також висловив вдячність від військовослужбовців Нацгвардії організаторам акції — Максиму Плєхову, Ігорю Гавриловичу та всій команді “Львівського оборонного кластера”. Тим більше гвардійці раніше вже отримували півтисячі таких бронежилетів, і вони добре себе показали в екстремальних умовах експлуатації.
Через інтенсивні бойові дії, потреба у такій продукції залишається дуже актуальною. Водночас робота таких критично важливих для військових виробництв на Сході України поки неможлива через загрозу обстрілів.
“Ми допомагаємо всім підрозділам, які беруть активну участь у бойових діях, що захищають Україну від рашистів. Національна гвардія звертається до нас не вперше, — розповів заступник голови правління “Львівського оборонного кластера” та директор Харківського заводу засобів індивідуального захисту Юрій Федоров. — Наша компанія базувалася у Харкові. 24 лютого ми зрозуміли, що у Харкові більше працювати не зможемо. Тому більшість експертної частини компанії перемістилася до Львова та розпочали виробництво за допомогою місцевого бізнесу, волонтерів. Найперші відгукнулися представники львівського Young Business Club — це молоді підприємці, з якими на початку березня ми розпочали проєкт “Львівський оборонний кластер”. За березень та квітень ми зробили понад тридцять тисяч бронежилетів. На той момент інші компанії не могли так швидко перезапустити виробництво таких обсягів продукції. Було дуже складно з логістикою та матеріалами. Наразі виготовили та передали Силам оборони України. Наразі ця цифра сягає вісімдесяти тисяч”
Компанія займається виготовленням бронежилетів вісім років. Раніше всі лабораторії випробування базувалися на Київщині, де теж були проблеми з безпекою персоналу та виробничих потужностей. Наразі така лабораторія “Львівського оборонного кластера” працює також на Львівщині. Її експерти там виконали вже тисячі випробовувань для кластера та сотні для волонтерів, які закупають, або роблять бронежилети до військ.
Відділення інформації та комунікації Східного територіального управління Національної гвардії України