У жителів Ківерцівщини шахраї знову виманюють особисті дані

  • Автор допису:

Шахраї не зупиняються працювати, навіть війна не стала на заваді. Новий фейковий розіграш вже поширюють у соціальних мережах, а саме у ківерцівському сегменті фейсбуку. Що тільки не розігрували: і гроші, і подарунки. Тепер черга дійшла до велосипедів.

Журналістка Район.Ківерці перевірила, чи справді жителі Ківерцівщини зможуть виграти двоколісного звіра.

Як виявилося, сторінка «Decathlon Hrvatska» у фейсбуці не є офіційною сторінкою світової компанії: брендування вкрадене, а в стрічці новин лише один допис. І він про цей же фейковий розіграш двоколісного транспорту.

«Організатори» розіграшу обіцяють подарувати 10 велосипедів, які вони не змогли продати через дефекти (подряпини тощо). Для того, щоб отримати подарунок шахраї просять написати у коментарях «готово» та поширити розіграш серед своїх друзів у фейсбуці. 

Після написання коментаря вас засиплють ще декількома «обов’язковими» умовами, аби виграти велосипед. На ваш коментар відповість бот і попросить зареєструватися на сайті сумнівної якості.

До того ж бот цих шахраїв звертався до коментаторів англійською мовою, що мало б вселяти довіру та впевненість, що це точно іноземна компанія. Та й більшості користувачів іноді буває лінь перекладати у звичайному гугл-перекладачі все написане.

Зазвичай під час такої реєстрації люди вже беруть участь в основній частині шахрайської схеми: вас попросять залишити свою електронну пошту та номер телефону, а пізніше вказати свою адресу для того, щоб вам відправили виграний велосипед.

Далі ошуканці пропонують завантажити на ваш телефон додаток такої ж сумнівної якості, як і сайт. Найімовірніше – це шкідлива програма, яка з легкістю викраде ваші персональні дані.

Журналістка Район.Ківерці перевірила, що на офіційній сторінці компанії Decathlon Hrvatska ніякої інформації про розіграш не має.

Якщо ви клюнули на цей або ж подібні розіграші – то вітаємо вас! Ви стали жертвою фішингу.

Про це явище вже розповіли наші колеги, фактчекери проєкту «Брехунець». Відео можна переглянути тут.

Довідково: 

Фішинг –  (англ. phishing – риболовля) — вид шахрайства, метою якого є виманювання в довірливих або неуважних користувачів мережі персональних даних клієнтів. Шахраї намагаються змусити користувачів самостійно розкрити конфіденційні дані – наприклад, надсилаючи електронні листи з пропозиціями підтвердити реєстрацію облікового запису, що містять посилання на сайт.