На Волині поширюють фейковий розіграш від імені мережі SPAR
У волинському сегменті Facebook шахраї поширюють повідомлення про те, що торговельна мережа SPAR начебто дарує спеціальні подарункові пакети у зв’язку з 36-річчям компанії.
Фактчекери проєкту «Брехунець» перевірили цю інформацію і з’ясували, що це ФЕЙК!
ФЕЙК
У соцмережах зараз активно поширюють таке повідомлення:
«Спеціальний подарунковий пакет на наше 36-річчя, ми вирішили подарувати особливу сумку тому, хто поділився цією публікацією та прокоментував (ВІТАЄМО)Будь ласка, зареєструйтеся».
СПРОСТУВАННЯ
Фейковість розіграшу нам спростували у мережі SPAR, де зазначили, що інформація, яку поширюють – неправдива, а назвою бренду скористалися шахраї.
Зауважимо, що фейковий розіграш на момент написання цього тексту зібрав 92 вподобання, 187 коментарів і 1281 поширення.
Пояснюємо, чому це фейк.
По-перше, шахрайська сторінка у мережі Fecebook дуже відрізняється від офіційної.
Офіційна сторінка супермаркету в Липинах під назвою «SPAR вул. Марії Заньковецької, 1» має 504 вподобання, контактний номер телефону, адресу електронної пошти і посилання на сайт мережі.
У шахрайської сторінки – дивна назва «SPAR Липини вул», яка немає нічого спільного з офіційною. У фейкової сторінки лише 47 вподобайок і 72 читачі, лише один допис із фейковим розіграшем.
По-друге, на головній Facebook-сторінці мережі SPAR ми не знайшли інформації про розіграш подарункових пакетів.
По-третє, історія світової торгівельної мережі SPAR розпочалася у 1932 році. Тобто світовій мережі 90 років, а в Україні бренд почав розвиватися починаючи з 2017 року. Це означає, що всеукраїнська мережа працює 5 років. Шахраї ж стверджують, що мережа святкує 36-річчя.
По-четверте, під час переходу за вказаним посиланням для начебто реєстрації у розіграші бачимо сторінку з невідомою адресою, яка не є офіційною сторінкою бренду.
ВИСНОВОК
Повідомлення про так званий розіграш подарункових пакетів від відомої торгівельної мережі SPAR – ФЕЙК! Ми знову ж таки застерігаємо читачів не переходити за сумнівними посиланнями. Не передавайте нікому власні дані, аби не потрапити до рук шахраїв. Сторінка мережі, яку вказали фейкороби – несправжня, шахрайська. Обов’язково перевіряйте інформацію про різні розіграші перед тим, як взяти у них участь.
Читайте також:
На Волині шахраї поширюють фейковий розіграш від імені мережі «АТБ»
На Волині шахраї поширюють фейковий розіграш від імені мережі «Копійочка»