Фейк: Очільник ЗСУ Залужний носить браслет зі свастикою 

Насправді український головнокомандувач має браслет зі скандинавськими орнаментами. Через погану роздільну здатність фотографії один із візерунків сприйняли за нацистський символ. 

Кремлівські ресурси, а також користувачі соцмереж поширюють інформацію про те, що головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний нібито носить браслет зі свастикою. Таке твердження було зроблено на підставі фотографії Залужного, оприлюдненій на його сторінці Twitter.   

«Якість викладеного фото дозволяє чітко розглянути нацистський символ зі збільшенням», – пише РЕН ТВ.

«На металевому браслеті зображені різні символи, зокрема і свастика — така сама, як на прапорах фашистської Німеччини», — пише пропагандистський телеграм-канал «Война с фейками».

Скриншот – ria.ru Скриншот – ren.tv

Російська пропаганда використовує всі можливості, щоби підтвердити власний дезінформаційний наратив про те, що українці нібито сповідують фашистську ідеологію, а в українській армії воюють нацисти. Так, фейк про свастику на браслеті Залужного поширила офіційна представниця МЗС РФ Марія Захарова.

Насправді ж у Валерія Залужного браслет українського виробництва Pakabone — шкіряний ремінець і набір намистинок, одна з яких через низьку роздільну здатність фотографії стала схожою на нацистський символ. Йдеться про намистину зі скандинавським візерунком. 

Скриншот – pakabone.com Скриншот – pakabone.com

Цей фейк спростував на своїй сторінці полковник ЗСУ та блогер Анатолій Штефан. А те, що на браслеті справді скандинавські візерунки, а не нацистські символи, підтвердив у коментарях сам Валерій Залужний. 

Скриншот – facebook.com

Також і сам бренд Pakabone підтвердив цю інформацію, зазначивши, що такі орнаменти, як на намистині, вікінги використовували для своїх ритуальних або повсякденних предметів, прикрас та кораблів.

Скриншот – facebook.com

Раніше StopFake спростовував інформацію про те, нібито в Німеччині свастику на полі викосили біженці з України, а також фейкове фото батальйону «Азов» із «нацистським прапором».

Джерело