Фейк: У Німеччині на аукціоні можна купити і публічно спалити російські твори мистецтва – Euronews
Представники телеканалу Euronews заявили, що сюжет, який поширюється в мережі, є підробкою. Аукціонний дім Bolland & Marotz також спростував факт проведення описаного заходу. Там заявили, що такого аукціону «ніколи не було і не буде».
У мережі активно поширюється новинний сюжет із логотипом європейського інформаційного телеканалу Euronews, у якому повідомляється про те, що в Німеччині аукціонний дім Bolland & Marotz нібито проведе аукціон на підтримку України, на якому «можна буде заплатити гроші за знищення російських творів мистецтв».
Згідно з інформацією цього «сюжету», аукціонний дім Bolland & Martoz заявив, що зникнення російської культури є логічним наслідком російської воєнної агресії проти України. Відтак відвідувачі аукціону зможуть придбати листи Достоєвського, рукописні ноти Чайковського, серію ескізів Врубеля, православні ікони, після чого «лот буде знищено у всіх на очах».
Скриншот – news-front.info Скриншот – t.me/ukr_leaks
Проте відеосюжет, що поширюється в мережі від імені Euronews, – сфальсифікований. Про це заявили представники телеканалу. В офіційній заяві сказано, що Euronews не створював цей «сюжет» і не публікував це відео у себе на платформах.
«Наша графіка та формат були використані без згоди Euronews. Ми робимо кроки, щоб видалити їх з усіх платформ, і активно розслідуємо, звідки взялося це підроблене відео», – повідомляється на сайті телеканалу.
Скриншот – twitter.com/euronews
Однак не тільки відеосюжет був сфальсифікований, а й сама інформація про такий аукціон є неправдою. Бременський аукціонний дім Bolland & Marotz також підтвердив, що такого аукціону «ніколи не було і не буде».
«Це відео суперечить нашій філософії цінності та збереження мистецтва, – йдеться у заяві Bolland & Marotz, – Зараз ми розглядаємо судовий позов проти створення та поширення цього відео».
Раніше StopFake спростовував схожі фейки про «русофобію» на Заході: «Фейк: З гаслом «За Україну!» в Нідерландах побили 6-річну російськомовну дитину», «Фейк РІА «Новости»: русофобія довела Велику Британію до масової бідності», «Фейк програми «Время»: в Барселоні у росіянки через русофобію забрали дітей».