Що робити, якщо ваші родичі зникли безвісти або потрапили в полоні під час збройної агресії рф
При отриманні інформації про зникнення цивільної особи або захисника від безпосереднього командира, колег, командира частини, від працівників за місцем служби по гарячій лінії, що захисник потрапив у полон, чи у випадку отримання такої інформації від самого полоненого, від ворожих осіб, які його захопили у полон тощо, отримання відомостей з мережі інтернет (YouTube,Telegram чати/канали, веб-сайти, соціальні мережі, у т.ч., варто з’ясувати всі подробиці місця перебування викраденої особи, інформацію про координати, де він був помічений /зафіксований на фото- чи відеоматеріалах, коли був останній раз на зв’язку, за якими координатами був направлений і т.і.)
Родичам необхідно зібрати всі можливі факти і докази, необхідні для розшуку людини – скріншоти повідомлень, аудіозаписи розмов, відео з камер спостережень, відео з ворожих ресурсів тощо та надати ці відомості у відповідні установи (організації).
1. Необхідно звернутися до:
Це можна зробити зателефонувавши на вказані номери (067)6508332; (098)0873601 або листом на ел. адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..
2. Подати заяву до територіального підрозділу поліції про безвісно зниклих громадян, їх викрадення або потрапляння у полон (якщо ви ще не подавали).
3. Зафіксувати реєстраційний номер заяви, а також забрати витяг із ЄРДС, де буде зазначено ПІБ слідчого. За кожним фактом зникнення, викрадення або потрапляння у полон органом досудового розслідування відкривається кримінальне провадження.
4. У разі потреби, разом із наданням заяви про вказаний факт, здається біологічний зразок для виведення ДНК-профілю для подальшого їх порівняння. Зразки відбираються у біологічних батьків або дітей зниклої особи (для цього необхідно мати при собі паспорт та свідоцтво про народження дитини).
5. Дана категорія справ далі передається поліцією до СБУ для подальшого проведення досудового розслідування. Відповідно, родині викраденої особи необхідно звернутися до СБУ, щоб дізнатися ПІБ слідчого у справі для подальшої взаємодії з ним.
6. Розпочати вести “щоденник”, у якому (бажано з першого дня) записувати всю важливу інформацію:
Для самостійного пошуку інформації, фотографій можна використовувати вказані платформи:
Для отримання інформації можна звертатися до наступних державних органів: