В Україні на базі ДСНС та шкіл створено 70 «Класів безпеки»

Про це стало відомо сьогодні, 30 листопада, під час презентації «Класу безпеки» на базі ДСНС, яку відвідав міністр внутрішніх справ Денис Монастирський.

Нагадаємо, що у вересні на базі спеціалізованої школи з поглибленим вивченням математики № 17 розпочав роботу перший «Клас безпеки». За допомогою навчальних матеріалів школярі вивчають правила пожежної і мінної безпеки та поведінки на воді.

За словами Голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій Сергія Крука, у розробці до кінця року ще 32 «Класи безпеки», з них 5 вже розробили, 15 – на стадії завершення. При цьому деякі директори шкіл самі пропонують створити в них «Класи безпеки».

«Ми направили методичні рекомендації, що має бути в цих класах. Окремо враховується зональність, тобто в залежності від регіону – надсилається відповідна інформація. Якщо це деокуповані території, то увага на розмінування, пожежну безпеку і те, що є найбільшим викликом для цього регіону. Тобто спеціаліст із безпеки поєднуються з «Класом безпеки», вони один одного доповнюють», – доповів Сергій Крук.

У ході презентації «Класу безпеки» очільнику МВС показали методичні матеріали, за якими дітей навчатимуть пожежній грамотності, приклад «тривожної валізи», набір світловідбиваючих стрічок. Також продемонстрували макет будинку, де в різних кімнатах штучно створюються умови пожежної загрози, а працівники ДСНС надають поради з подолання кризової ситуації.

Окремо Денис Монастирський звернув увагу на питання з наявністю автодрабин для гасіння пожеж в багатоповерхівках, зокрема на 10-му і вище поверхах:

«Проблема полягає в тому, що ДСНС обмежені в можливостях гасити пожежі вище десятого поверху. В нас є драбини висотою 30 метрів, але щоб їх поміняти треба порядку 450 драбин. Втім, за рахунок європейських партнерів ми отримуємо їх, але це мінімум, тому що це дорогий механізм – авто драбини і авто підіймачі».

Джерело