Фейк: У Києві згорів «Пункт незламності» – відео

  • Автор допису:

Інформація про те, що у Києві згорів «Пункт незламності», не відповідає дійсності. Про це заявили пресслужби Національної поліції України та Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС України). Ба більше, аналіз відеоролика фахівцями Нацполіції показав, що його найімовірніше було знято в Росії.

Деякі російські ЗМІ, а також Telegram-канали поширили інформацію про те, що 12 грудня у Печерському районі Києва нібито згорів великий «Пункт незламності, не витримавши перепадів напруги. Як доказ у мережі було опубліковано відео, начебто зняте очевидцем події. 

Скриншот – t.me/sputniklive

У 10-секундному відеоролику видно величезну пожежу, а також машини екстрених служб, які вочевидь прямують на місце події. Чоловічий голос за кадром українською мовою каже: «Київ. Он палає «Пункт незламності».

Незважаючи на це, інформація про те, що у Печерському районі Києва згорів «Пункт незламності», є неправдивою. Про це заявили у пресслужбах Національної поліції України та Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС України). 

Нацполіція Києва повідомляє, що жодної пожежі в пунктах обігріву населення станом на 12 грудня не було. Ба більше, як заявляють у ДСНС, в жодному з пунктів від початку їхнього розгортання не виникало пожеж або інших надзвичайних ситуацій.

У ДСНС звернули увагу на те, що у кожному з пунктів несуть службу як рятувальники, так і правоохоронці. Вони навчені діяти у разі виникнення небезпечної ситуації, і мають достатньо практичного досвіду, щоб запобігти можливим ризикам. «Пункти Незламності» – безпечне місце для всіх, кому необхідно скористатися зв’язком, теплом, отримати поради щодо пожежної безпеки у побуті тощо», – йдеться у повідомленні.

Скриншот – facebook.com/MNS.GOV.UA

Фахівці Національної поліції України проаналізували відео, що розповсюджується в мережі, і встановили, що найімовірніше його було знято на території Росії. Про це свідчить зовнішній вигляд машини екстрених служб та нетипова для середмістя Києва забудова на тлі пожежі.  

Колаж – Національна поліція України

Раніше StopFake спростовував неправдиву інформацію про те, що Україна без світла нібито «занурилася у Середньовіччя: мародери грабують та вбивають на вулицях».

Джерело