Відеофейк: У Словаччині розганяють антиукраїнські протести
На відео «антиукраїнських протестів» у Словаччині насправді зображено антиурядові демонстрації у Братиславі, які відбулися ще 17 жовтня 2020 року. Тоді сотні людей вийшли протестувати проти уряду Ігоря Матовича. Ніяких антиукраїнських гасел вони не вигукували.
На проросійських інформаційних ресурсах пишуть про те, що у Словаччині 22 грудня пройшли антиукраїнські демонстрації, на який поліція розганяла людей. Серед основних гасел, які нібито скандували мітингарі — «Забезпечимо нашу безпеку, а не Україну». На підтвердження цьому прокремлівські телеграм-канали поширюють два відео фрагменти.
Наразі про проведення антиукраїнських мітингів у Словаччині не повідомляє жодне місцеве видання. Перше, що привертає увагу — мітингарі досить легко одягнені. Натомість 22 грудня у Братиславі фіксувалася температура повітря від 2 до 6 градусів Цельсія. На деревах, які потрапили у кадр, також помітне листя.
Джерело: телеграм-канал Соловьев
Як виявилося, відео були зняті ще два роки тому і не мають відношення до «антиукраїнських протестів». Відео, які поширюють російські інформаційні джерела, були зняті ще 17 жовтня 2020 року. Тоді у Братиславі відбувався антиурядовий мітинг проти тодішнього прем’єр-міністра Ігоря Матовича. На це вказують кадри, на яких один із мітингарів намагається зупинити рух поліцейської машини. Для цього він стає навколішки, але поліцейський все одно прибирає його з дороги. Ця сцена була зафільмована з різних ракурсів та викладена у мережі на різних каналах ще два роки тому.
Джерело: телеграм-канал Соловьев, noviny.sk Джерело: телеграм-канал Соловьев, YouTube-канал Kultúra Slovienov
Також на кадрах, які намагаються видати за «антиукраїнські демонстрації» у Братиславі, можна побачити чоловіка, який трощить поліцейську машину. Ця ж сцена була зафільмована виданням noviny.sk у жовтні 2020 року.
Джерело: телеграм-канал Соловьев, noviny.sk
Прокремлівські видання вже не вперше намагаються видавати відео кадри з протестів у Європі за «антиукраїнські мітинги». StopFake вже спростовував дезінформацію про те, що фермери в Нідерландах під час протестів «обстріляли поліцію гноєм і сіном». Також у жовтні повідомлялося, що у Молдові протестувальники блокують військову техніку НАТО, яка рухається до кордону з Україною.