​​Під час онлайн-виступу у Давосі на відкритті дискусійної програми проекту Ukraine is You наголосив на важливості…

​​Під час онлайн-виступу у Давосі на відкритті дискусійної програми проекту Ukraine is You наголосив на важливості створення спеціального міжнародного трибуналу щодо злочину агресії рф проти України для притягнення до відповідальності російського керівництва і всіх злочинців, а також приєднання до цього процесу країн світу, зокрема ЄС.

Я закликав партнерів долучитися до розробки та застосування механізмів, які дали б змогу конфіскувати активи росії для компенсації за завдані війною збитки.

Жодна перемога не є повною без відновлення справедливості. Це означає, що винні мають бути покарані, а збитки, яких вони завдали, мають бути відшкодовані.

У нашому випадку справедливість досягається через суд над тими, хто скоїв воєнні злочини.

Україна зафіксувала 80 тис. злочинів, скоєних російськими окупантами, зокрема вбивство понад 9 тис. мирних жителів, серед яких 453 дітей. І це лише ті факти, які встановлені на сьогодні.

Масштаби трагедії набагато більші. Майже в кожному звільненому місті чи селі ми знаходимо докази катувань та довільних страт. Тисячі вбитих невинних людей, сотні зруйнованих населених пунктів та знесених об'єктів інфраструктури. Про це йдеться у численних міжнародних рішеннях та резолюціях. Ми не пробачимо жодного поранення, забраного життя, жодної зруйнованої оселі, жодної сльози української дитини. Кожен злочинець буде притягнутий до відповідальності.

Це передбачає українська формула миру, представлена Президентом Володимиром Зеленським на саміті G20.

Важливе не лише притягнення до відповідальності тих, хто скоїв воєнний злочин – солдатів, які прийшли на українську землю вбивати, чи ракетників, які запускають ракети по мирних містах, а й найвищих посадових осіб, котрі розпалили війну й дали дозвіл на злочин агресії.

Україна знає, як притягнути до відповідальності всіх згаданих осіб, однак у цьому процесі потрібна підтримка світової спільноти.

Генеральна Асамблея ООН уже визнала росію державою-агресором, але для покарання найвищого політичного керівництва рф за злочин агресії потрібен саме спеціальний міжнародний трибунал, оскільки Міжнародний кримінальний суд не має відповідної юрисдикції. І Україна разом із державами-партнерами робить усе можливе для створення такого трибуналу.

Іншим варіантом я назвав кваліфікацію Радою Безпеки ООН дій росії як акту агресії та передачу справи до Міжнародного кримінального суду. Але рф все ще має право вето в Радбезі ООН, тож настав час позбавити терористичну державу будь-яких прав в Організації Об'єднаних Націй за неодноразове порушення всіх правил міжнародної спільноти.

Ініціативу зі створення спеціального трибуналу підтримують ПАРЄ, Європарламент, Парламентська асамблея НАТО, Сейм Литви, парламенти Естонії, Нідерландів, Чехії та Латвії. Аналогічні рішення ухвалюються у США та ФРН. Європейська рада розпочала роботу над механізмом створення трибуналу.

За наявними на сьогодні даними, росія зруйнувала 54 тис. житлових будинків, понад 2 тис. навчальних закладів, 418 лікарень, 316 пам'яток культури, 88 церков, майже 4 тис. об'єктів інфраструктури. Також у переліку – тисячі промислових підприємств, складів, АЗС, торговельних центрів та інших об'єктів, і цей список постійно збільшується.

​​Під час онлайн-виступу у Давосі на відкритті дискусійної програми проекту Ukraine is You наголосив на важливості...

Джерело