Як відрізнити натуральну каву від підробки?

  • Автор допису:

Досвідчений кавоман легко може відрізнити натуральну каву від підробки. А от той, хто тільки відкриває для себе світ якісної кави, ризикує мати справу з недобросовісними виробниками і купити фальсифікат. Щоб цього не сталося, експерти інтернет-магазина кави COFFEE AGENT підкажуть, як розпізнати — де оригінальний продукт, а де підробка.

Різниця між справжньою зерновою кавою та підробкою

Фальсифікати зернової кави зустрічаються значно рідше, ніж інші види кави, адже підробка зерен вимагає більших зусиль. Але особливо завзятих шахраїв це не зупиняє. Штучні зерна ліплять зі спеціальної маси, що містить солод, ячмінь, крохмаль, барвник. Потім їх обсмажують так, що за зовнішнім виглядом вони нагадують справжні кавові зерна. Крім цього, нечесні виробники до дорогих сортів можуть додавати дешеві, а також нормальні зерна змішувати з неякісними (старими, прілими, пліснявими).

Перше, що вирізняє справжню каву в зернах, — це аромат. Натуральна кава має насичений приємний запах з різноманітними відтінками (фруктовим, квітковим чи пряним). Також, справжні кавові зерна повинні бути приблизно одного розміру і кольору, рівненькі, мати поділку природного походження на кожній зернинці. Зерна низької якості, як правило, пересмажені та поламані. В упаковці не повинно бути різного сміття: гілочок, крихт, лушпиння.

Після візуального огляду можна провести декілька експериментів. Для цього додаємо кілька кавових зерен в склянку з холодною водою, чекаємо 2–3 хв, потім енергійно перемішуємо й оцінюємо результат. Нормальні зерна не повинні забарвити воду чи утворити осад. Також вони не тонуть у воді, на відміну від штучних. Для другого досліду достатньо потерти зерна паперовою серветкою, якщо на ній залишаться сліди, то в ваших руках імітація кавових зерен. Наостанок варто розглянути структуру
зерна — при розрізанні природного зернятка добре помітно товсту оболонку та ядро.

Як відрізнити мелену каву від підробки?

Розпізнати підробку меленої кави важче, тому її фальсифікують частіше. До подрібненої кави шахраї можуть додавати ячмінь, овес, цикорій, жолуді й навіть глину з піском. При її виборі важливо звертати увагу на упаковку — чим вона якісніша, чим більше містить інформації, тим вищі шанси, що перед вами оригінальний продукт. На упаковці можуть бути вказані:

  • вид та назва сорту;
  • місце вирощування;
  • спосіб обробки;
  • спосіб і дата обсмажування;
  • ступінь помелу;
  • висота вирощування;
  • смакові якості.

Непідроблена мелена кава — це тверді однорідні за структурою та розміром частинки, які не розсипаються при розтиранні руками. Вона має виражений кавовий аромат без сторонніх запахів. Тест з холодною водою так само актуальний для меленої кави. Натуральні зерна, розчинені в холодній воді, надають їй легкого коричневого відтінку. Насичено-темний колір свідчить про наявність домішок цикорію або барвників. 

Для того, щоб впевнитися у відсутності крохмальних зерен у продукті, до завареного напою додають 2–3 краплі розчину йоду. Якщо рідина забарвлюється в синій колір, то кава є підробкою.

Чим відрізняється натуральна розчинна кава від підробок?

У зв’язку з найбільшою популярністю розчинну каву фальсифікують найчастіше. Найважче підробити сублімований різновид, оскільки для її виробництва потрібно специфічне дороговартісне обладнання. Сублімована кава — це однакові гранули карамельного кольору, які чимось схожі на зерна. Технологія фріз-драй дозволяє зберегти максимальну кількість кавового екстракту, який забезпечує ніжний приємний аромат. В гарячій воді частинки швидко розчиняються, напій має кислуватий присмак. Підробки довго не розчиняються, віддають гіркотою.

Максимальна кількість підробок приходиться на гранульовані та порошкові розчинні напої. Всі види розчинної кави повинні мати однорідний світло-коричневий колір. В них не повинно бути сторонніх включень, пилу, кристалів.

Для того, щоб купити натуральний розчинний напій, варто звертати увагу на склад продукту. На упаковці має бути вказано «Organic» або «кава натуральна 100%». Якщо в складі присутні ще якість компоненти, то перед вами продукт низької якості. Для оцінки якості розчинної кави стане у пригоді дослід зі склянкою холодної води. Оригінальна розчинна кава не осідає на дно, а повільно розчиняється на поверхні води. Наявність осаду свідчить про підробку.

Кава повинна приносити тільки позитивні емоції. Тепер ви знаєте, як оминати підробки натуральної кави в зернах — меленої чи розчинної. Нехай ваша кава буде смачною!