Фейк: Захід відправляє в Україну не лише військову техніку, а й живу силу, – The Washington Post
Журналісти The Washington Post нічого не писали про те, що Захід відряджає своїх солдатів до України. Навпаки, у статті наголошується, що бійці так званого Міжнародного легіону добровільно вирушають на війну — кожен зі своїх причин. Жодна з країн, що допомагають Україні, не висловлювала готовність відправляти своїх військовослужбовців для участі у бойових діях.
Російські ЗМІ вкотре намагаються переконати читачів у тому, що в лавах ЗСУ перебуває велика кількість іноземних найманців, і Захід цілеспрямовано відряджає їх до України. На доказ таких тверджень НТВ та інші кремлівські медіа цитують статтю The Washington Post. У цій статті нібито йдеться про те, що «разом зі зброєю західні країни відправляють в Україну своїх найманців» і що «зараз на боці Києва несуть службу близько трьох тисяч іноземців».
Для створення фейку агітпроп використав статтю в The Washington Post – «Захисники демократії, охочі побути Рембо: українські добровольці-іноземні бійці». У статті розповідається про іноземців, які приїхали до України, щоб воювати на її боці проти Росії. Журналісти в матеріалі нічого не пишуть про те, що це люди, яких «Захід відправляє в Україну як живу силу», навпаки, робиться акцент на тому, що учасники так званого Іноземного легіону добровільно вирушають на війну, кожен зі своїх причин — «одні пішли захищати демократію, інші рятуються від власних демонів».
Також агітпроп стверджує, що за підрахунками The Washington Post на боці України воює близько трьох тисяч іноземців. Насправді ж видання назвало лише приблизну цифру — від тисячі до трьох тисяч іноземних бійців — оскільки такі дані є секретними.
«За оцінками аналітиків та моніторів, які наголосили, що ці цифри є приблизними, — від 1000 до 3000 таких іноземних бійців є активними, більшість із них служать у трьох батальйонах Міжнародного легіону. Українські військові не відповіли на запит про деталі щодо добровольців чи оцінку їхньої чисельності», — пише видання. Про жодну точну кількість таких солдатів не йдеться.
Крім того, The Washington Post зазначає, що «порівняно з участю на полі бою сотень тисяч регулярних українських військовослужбовців вплив добровольців відносно невеликий», «але вони привертають увагу Заходу, особливо коли когось вбивають або беруть у полон, і вони піднімають безліч незручних юридичних, моральних та політичних питань для України та для урядів країн походження добровольців». Наразі йдеться про 100 осіб убитими і 1000 пораненими з числа іноземних добровольців, згідно з даними Центру дослідження екстремізму Університету Осло.
Жодна з країн, яка допомагає Україні озброєнням, логістикою чи навчанням не заявляла, що готова надати солдатів для ведення бойових дій в Україні. Аналітики зазначають, що ймовірність того, що таке відбудеться в майбутньому, також незначна.
StopFake неодноразово спростовував подібні фейки та маніпуляції про іноземців, які воюють на боці України у матеріалах «Фейк: Кількість іноземців у ЗСУ «скоро перевалить за 50 відсотків», «Фейк: США «масово набирають найманців» для війни в Україні», Фейк: «Столтенберг визнав, що НАТО воює на боці України».