Фейк: Країни ЄС «видаватимуть» українських чоловіків, які підлягають мобілізації
«Звернення» від імені українських посольств, як і «дописи» литовських та латвійських чиновників про готовність депортувати українців, — підробка, яку зловмисники розсилали з фейкових адрес різним відомствам. Факт шахрайства підтвердили як у посольстві України в Литві, так і мер латвійського міста Лієпая Гунар Ансіньш, від імені якого було створено одну з поширених фейкових публікацій.
Z-канали в Telegram, а за ними і російські ЗМІ взялися масово поширювати новину про те, що країни ЄС начебто депортуватимуть українців, які переховуються від мобілізації.
Заявляється, що Україна нібито направила офіційне звернення до країн ЄС із проханням надати допомогу в призові на військову службу біженців, які переховуються, і що на такий заклик вже відповіли в Литві та Латвії. А один із російських «експертів» навіть розповів, як саме це відбуватиметься, — українців затримає поліція, доставить до кордону, а на кордоні на них чекатимуть представники військкомату.
Скриншот – rossaprimavera.ru Скриншот – t.me/ukraina_ru
Як доказ такої «готовності» ЄС депортувати українських біженців для служби в армії наводяться «дописи» політиків у Латвії та Литві, а також «звернення» від імені посольств України у цих країнах. Насправді все це — підробка, яку зловмисники розсилали з підроблених адрес до різних відомств.
Так, у посольстві України в Литві заявили, що не надсилали жодних запитів та листів для отримання персональних даних громадян України призовного віку.
«Шахраї використовують підроблений бланк Посольства України та копію підпису Посла України в Литві Петра Бешти, щоб надати так званому “запиту” форму легітимності», – заявили в посольстві.
Скриншот – fb.me/ukr.embassy.Lithuania
Також цю інформацію спростував і мер латвійського міста Лієпая Гунар Ансіньш, заявивши, що такі підроблені електронні листи з адреси [email protected] отримували і співробітники Лієпайського самоврядування.
«Підтверджую, що це неправдива інформація, закликаю бути пильними і не стати жертвами пропаганди!», – зазначив він.
Не було жодних подібних публікацій і на сторінках у соцмережах мера Вільнюса Ремігіюса Шимашюса, від мені якого поширювався інший фейковий допис.
Раніше StopFake спростовував подібний фейк про те, що Україна нібито просила Польщу депортувати із країни всіх чоловіків для відправки їх на фронт.