Нацгвардієць Ігор Оринко разом із побратимами в лютому 2022 утримав «північну фортецю» – Чернігів

Як Нацгвардії з побратимами із ЗСУ вдалося утримати «північну фортецю» – Чернігів

Попри ворожий натиск, авіаудари і постійні артилерійські обстріли, руйнування та жертви серед містян, українським Силам оборони вдалося не допустити ворога у Чернігів. А згодом і відтіснити угруповання противника за державний кордон. Це є результатом мужності й наполегливої бойової роботи захисників обласного центру, яких усебічно підтримували місцеві громадяни.

Ніхто не очікував настільки активної й масштабної фази наступу росіян по всім рубежам

Серед оборонців міста на Десні були і нацгвардійці однієї з військових частин Північного ОТО НГУ під командуванням полковника Ігоря Оринка.

Ігор Сергійович народився на Харківщині й продовжив офіцерську династію. Його батько – військовий льотчик армійської авіації, дід теж був офіцером. У дитинстві через татову службу сім’я часто змінювала гарнізони, зокрема і за кордоном – Німеччина, Угорщина, Литва. Щойно Радянський Союз розпався, Оринки повернулися в рідну Україну, а батько продовжив кар’єру вже в Чугуєві. Хотів наслідувати його приклад й Ігор, бо мріяв бути льотчиком, але трішки підвело здоров’я, відтак увагу у виборі професії переніс на тодішні Внутрішні війська. Все тому, що в сусідній Башкирівці дислокувався підрозділ ВВ, він туди навідувався – дуже імпонував образ підтягнутих хлопців у беретах. Та й у Харкові їхній профільний виш запрошував молодь за курсантську парту. Тобто, все так склалося, що за чотири роки Ігор Оринко став лейтенантом і був призначений у столичну військову частину.

– У 2019-му вирішив змінити гарнізон і перевівся до Чернігова, де очолив частину, основною спеціалізацією якої є охорона громадського порядку та конвоювання. Якщо згадувати атмосферу наприкінці 2021-го, то насправді ніхто не очікував настільки активної й масштабної фази наступу росіян по всім рубежам. Ми готувалися до дещо іншого сценарію. Тоді саме відбувалися провокації на білорусько-польському кордоні за участі нелегальних мігрантів. Наш підрозділ відпрацьовував відповідь на ймовірні негаразди, пов’язані саме з цією штучною кризою. Зокрема, це спільні із ЗСУ, прикордонниками, поліцією та СБУ заходи з недопущення прориву нелегалів з боку Білорусі. Звісно, моделювали і елементи відсічі ворожої збройної агресії, але як ви зрозуміли, на вістрі підготовки був інший аспект, – розповідає Ігор Оринко про час, що передував російській агресії.

_________________________________________________

Facebook: https://www.facebook.com/mvs.gov.ua

Telegram: https://t.me/mvs_ukraine

Сайт: https://mvs.gov.ua/

Twitter: https://twitter.com/mvs_ua

Джерело