“24.02.202”. Sarabanda. ЗСУ
24 лютого 2022 року наш світанок розірвали звуки вибухів та гуркіт броньованої техніки по вулицях прикордонних селищ, ревіння гвинтокрилів над Гостомелем поблизу Києва. Тривожні новини приносили не лише соцмережі та ЗМІ, а й телефонні дзвінки від рідних та знайомих: «Що сталося? Як ви?». Це «Як ви?» стане нашим паролем на найближчі два місяці, поки ворога не буде зупинено та вигнано з найбільш небезпечних напрямків.
За мотивами трагічних подій, яким сьогодні виповнилось рівно рік, військові музиканти створили кліп, який назвали «24.02.22».
За задумом художнього керівника та головного диригента Заслуженого академічного Ансамблю пісні і танцю Збройних Сил України Дмитра Антонюка, відома музична композиція Георга Фрідріха Генделя «Сарабанда» у цьому кліпі мала проілюструвати не лише тривогу й відчай українців на початку ворожого вторгнення, але й мужність українських військових та їх готовність до відбиття збройної агресії. Тужливі мінорні звуки початку музичного твору змінюються потужним оптимістичним фіналом – саме так лунають сьогодні на фронті залпи наших новітніх зразків озброєння, саме так звучить радість з вуст врятованих ЗСУ мешканців Київщини, Чернігівщини, Сумщини, Харківщини і Херсона.
Бої ще тривають, але, поза всяким сумнівом, перемога буде. Україна буде вільною! Ми були певні цього з перших днів російської агресії. Нині в цьому переконані вже не лише ми та європейці, а й увесь цивілізований світ. Але, на жаль, в цій жорстокій битві ми втрачаємо найрідніших, і це – болить…
Відеокліп «24.02.22» створений талановитим режисером Станіславом Черкасом, мешканцем одного з міст Київщини, які першими відчули на собі всю підлість та жорстокість ворога. В кліпі знімалися співаки й музиканти Заслуженого академічного Ансамблю пісні і танцю Збройних Сил України, а також учасники Ансамблю студентів КПБА «Concordium» (художній керівник Світлана Мельниченко).
Головні ролі зіграли Анастасія Салівончик, Валентин Бекещенко.
Солісти:
Маргарита Мелешко – сопрано
Аліна Погосова – сопрано
Всеволод Анцупов – труба
Сергій Цирінський – литаври
Олександр Мілов – перкусія
Над кліпом працювали також Микола Мартиненко (продюсер, художник по світлу), Дмитро Погребний, Марина Хоменко.
Кліп знятий з благословення намісника Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря Архієпископа Вишгородського Агапіта, за сприяння Бородянської районної державної адміністрації, в.о. селищного голови Георгія Єрко, а також ПрАТ «Київське спеціалізоване управління екскавації (генеральний директор Юрій Биховець).