Борітеся – поборете!
Читаючи поезії Тараса Шевченка, ми ніби чуємо його голос – голос людини, яка понад усе любила свій народ і прагнула кращої долі для нього. Читаючи Шевченкові вірші, ми ніби бачимо живих людей і їхнє прагнення жити у вільній Україні. Шевченко мріяв про таку Україну. Його вірші – поза часом, їх можна перечитувати і щоразу знаходити нові сенси і через сто, і через двісті років, бо таке слово – завжди живе.
І власне таке живе Шевченкове слово звучало у пластовій домівці у місті Вінніпег 4 березня цього року, там відбувався 7-ий щорічний Пластовий конкурс Шевченкових віршів.
Так вінніпезькі пластуни (новаки та юнаки) вшанували 209 років з дня народження Тараса Григоровича Шевченка – українського поета, художника, та символу боротьби українського народу за свободу.
3 2017-го року новачки Пласту мають можливість щорічно брати участь у конкурсі Шевченкових віршів, читаючи одну з поезій Кобзаря. Журі оцінювали виступи дітей за трьома критеріями: декламація і запам’ятовування, виразність мови та артистичність. У кінці конкурсу журі визначило перше, друге та третє місце у кожній віковій категорії.
Вже три роки в учасників конкурсу є можливість брати участь у трьох категоріях: намалювати малюнок або зробити аплікацію до вірша, продекламувати вірш, заграти чи заспівати мелодію на вірш Т. Шевченка.
Конкурс Шевченкових віршів, завдяки його організаторці, старшій пластунці Іванці Баб’як, дає дітям не лише чудову можливість розвивати впевненість у собі та виховувати любов до поезії Т. Шевченка, але й заохочує їх підтримувати, вивчати українську мову і культуру.
Щороку Депутат Канадського Парламенту Джеймс Безан (James Bezan Member of Canadian Parliament) – канадський політик українського походження, член консервативної партії Канади та палати громад, своєю присутністю підтримує учасників конкурсу. А цього року у вінніпезькій пластовій станиці можна було ще й познайомитись з новоприбулими пластунами зі Львова.